NEFROTOKSYCZNOŚĆ co to jest
Co to znaczy Nefrotoksyczność definicja. Czym jest ukrwienie, są narządem szczególnie narażonym na.

Czy przydatne?

Definicja Nefrotoksyczność

Co to jest NEFROTOKSYCZNOŚĆ: (uszkodzenie polekowe nerek) nerki, z racji na bardzo mocne ukrwienie, są narządem szczególnie narażonym na uszkodzenie poprzez leki. Komórki śródbłonków naczyniowych nerek są 100-krotnie bardziej narażone na kontakt ze kładnikami krwi niż komórki innych narządów. Może powstać w różny sposób, w pierwszej kolejności w rezultacie: bezpośredniego działania toksycznego leku na błonę komórek cewkowych, zmianę ładunku elektrycznego błony, blokowanie układów enzymatycznych albo hamowanie syntezy DNA; zaczopowania cewek nerkowych w rezultacie wysolenia samego leku, jego metabolitu albo poprawnych składników moczu wydalanych w zwiększonej ilości pod wpływem leczenia (na przykład kwas moczowy). toksycznych

Nadnercze:
wewnętrznego wydzielania u człowieka, parzysty, barwy żółtawej, leży na górnym biegunie nerki. Złożona jest z dwóch części, różnych pod względem budowy, pochodzenia i czynności. Część zewnętrzna nefrotoksyczność co to jest.
Napady Nieświadomości:
petit mai (napady małe); definicja pochodzące z języka francuskiego stosowane dla ustalenia napadów krótkotrwałej straty świadomości, reaktywności i pamięci, charakterystycznych dla padaczki wieku nefrotoksyczność definicja.
Natręctwa Myślowe:
przymusowe, nie dające się eliminować myśli albo wyobrażenia. Dotyczą zazwyczaj jednego tematu, Występują w nerwicy natręctw, w startowym okresie schizofrenii. Niezbędna opieka psychiatryczna nefrotoksyczność co znaczy.
Napady Lęku:
nagła reakcja psychiczna i fizyczna spowodowana nieznaną sytuacją, manifestuje się próbą ucieczki, zaczerwienieniem twarzy, poceniem się, niekiedy mimowolnym oddaniem moczu nefrotoksyczność słownik.
Nadpobudliwość Psychoruchowa:
który składają się: nadmierna ruchliwość, wzmożona wrażliwość emocjonalna, impulsywność i zmienność działań i zainteresowań wynikających z trudności skupienia uwagi. Zaburzenia sfery ruchowej nefrotoksyczność znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest Nefrotoksyczność znaczenie w Słownik N .