TWARDÓWKA co to jest
Anatomia Twardówka definicja. Definicja zewnętrzną ścianę gałki ocznej. W części tylnej, w miejscu.

Czy przydatne?

Definicja Twardówka

Co to znaczy TWARDÓWKA: Twardówka tworzy sztywną, nieprzezroczystą, białą zewnętrzną ścianę gałki ocznej. W części tylnej, w miejscu gdzie twardówka przechodzi w pochewkę nerwu wzrokowego, grubość jej jest największa i wynosi 1,3 mm. W części przedniej jest najcieńsza i jej grubość równa się 0,3 mm. Jest ona słabo unaczyniona i niewiele czuła. <<< Powrót

Co znaczy Soczewka:
Porównanie oka, między tęczówką a ciałem szklistym, znajduje się soczewka. To jest przezroczysty, dwuwypukły twór, silnie załamujący światło. W najwyższym stopniu zewnętrzną częścią soczewki jest jej włóknista twardówka co znaczy.
Krzyżówka Budowa Ucha:
Dlaczego następujący podział w budowie ucha (ryc. 8-2): ucho zewnętrzne, ucho środkowe, ucho wewnętrzne. Ucho zewnętrzne to małżowina uszna i przewód słuchowy kończący się błoną bębenkową, która oddziela ucho twardówka krzyżówka.
Co to jest Naczyniówka:
Jak lepiej między twardówką a siatkówką złożona jest z gęstej sieci naczyń krwionośnych o różnej średnicy, rozdzielonych niewielką ilością tkanki łącznej i komórek barwnikowych i włókien elastycznych. Kluczowym twardówka co to jest.
Słownik Przeciwciała:
Kiedy substancje białkowe wytworzone poprzez organizm człowieka pod wpływem antygenów. Mają one umiejętność reagowania z antygenem - tzn., iż poszczególne przeciwciała łączą się jedynie ze ściśle ustalonym twardówka słownik.
Czym jest Chromosomy:
Od czego zależy struktury jądra komórkowego widoczne pod mikroskopem w okresie podziału komórki. Chromosomy składają się raczej z DNA i białek tworzących łącznie kompleks zwany chromatyną. W momencie twardówka czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: