SZEJK SZARM co to jest
Co to jest SZARM EL-SZEJK. Definicja południowym krańcu Półwyspu Synaj w Egipcie, dostępny ośrodek.

Czy przydatne?

Co to jest Szarm el-Szejk

Definicja SZARM EL-SZEJK: Szarm el-Szejk - miasto na południowym krańcu Półwyspu Synaj w Egipcie, dostępny ośrodek turystyczny i baza marynarki wojennej. Zajęty poprzez Izrael w 1956 roku, zwrócony w 1957 roku, ponownie okupowany poprzez Izrael w latach 1967-82, kiedy zapoczątkowano intensywny postęp miasta. W ostatnich latach miejsce wielu istotnych spotkań międzynarodowych poświęconych bliskowschodniemu procesowi pokojowemu: odbyły się tu między innymi szczyt 29 przywódców światowych, w tym prezydentów USA i Rosji, 13 marca 1996 roku (tak zwany Summit of Peacemakers); szczyt z udziałem prezydenta USA George'a W. Busha i przywódców krajów arabskich w czerwcu 2003 roku; spotkanie przywódców Izraela i Palestyny w lutym 2005 roku; narada międzynarodowa w kwestii bezpieczeństwa w Iraku w maju 2007 roku; szczyt Unii Afrykańskiej w czerwcu-lipcu 2008 roku; szczyt przywódców europejskich i arabskich 18 stycznia 2009 roku na temat umocnienia rozejmu w Strefie Gazy; międzynarodowa narada w kwestii odbudowy Strefy Gazy po konflikcie z Izraelem 2 marca 2009 roku. 23 lipca 2005 roku w Szarm el-Szejk miał miejsce największy w historii Egiptu zamach terrorystyczny, gdzie zginęło 88 osób
START I:
Strategic Arms Reduction Treaty) - układ o redukcji i ograniczeniu strategicznej broni ofensywnej, podpisany w Moskwie 31 lipca 1991 roku na szczycie prezydentów Rosji i USA, Michaiła Gorbaczowa i szarm el-szejk co to jest.
Strefa Bezatomowa:
specjalny rodzaj strefy zdemilitaryzowanej, na której obszarze nie może być wytwarzana, rozmieszczana i użytkowana broń jądrowa ani środki jej przenoszenia. Strefy bezatomowe są ustanawiane szarm el-szejk definicja.
SEATO:
angielskiego: Southeast Asia Treaty Organisation - Organizacja Paktu Południowo-Wschodniej Azji) - sojusz polityczno-wojskowy zawiązany układem o wspólnej obronie podpisanym 8 września 1954 roku w szarm el-szejk co znaczy.
Szanghajska Organizacja Współpracy:
Organizacja Współpracy (z angielskiego: Shanghai Cooperation Organization - SCO) - organizacja subregionalna utworzona 15 czerwca 2001 roku w Szanghaju poprzez Chiny, Kazachstan, Kirgistan, Rosję szarm el-szejk słownik.
Światowa Organizacja Własności Intelektualnej:
angielskiego: World Intellectual Property Organization - Światowa Organizacja Własności Intelektualnej) - organizacja międzyrządowa utworzona na mocy konwencji podpisanej 14 lipca 1967 roku w szarm el-szejk znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest Szarm el-Szejk znaczenie w Słownik S .