SELA co to jest
Co to jest SELA. Definicja Economico Latinoamericano y del Caribe, Latynoamerykański i Karaibski.

Czy przydatne?

Co to jest SELA

Definicja SELA: SELA (hiszp. Sistema Economico Latinoamericano y del Caribe, Latynoamerykański i Karaibski Mechanizm Ekonomiczny) - organizacja założona w Panamie 17 października 1975 roku z inicjatywy prezydenta Meksyku Luisa Echeverrii i prezydenta Wenezueli Carlosa Andresa Pereza, skupiająca w 2009 roku 27 krajów Ameryki Łacińskiej i regionu Karaibów. W przeciwieństwie od wielu innych organizacji tego regionu pośród jej członków jest Kuba a nie ma USA. SELA ma na celu promocję współpracy regionalnej, kształtowanie wspólnych strategii w ważnych sprawach gospodarczych i zwiększanie konkurencyjności przedsiębiorstw z Ameryki Łacińskiej i Karaibów. Kluczowym organem decydującym jest zbierająca się co roku Porada Latynoamerykańska, złożona z przedstawicieli wszystkich krajów członkowskich. Siedziba SELA mieści się w Caracas w Wenezueli.witryna internetowa: http://sela.org
Srebrenica:
we wschodniej części Bośni i Hercegowiny, zamieszkałe w większości poprzez ludność muzułmańską, miejsce największej masakry w Europie po II Wojnie Światowej, do której doszło w lipcu 1995 roku. 16 sela co to jest.
SCO:
Organizacja Współpracy (z angielskiego: Shanghai Cooperation Organization - SCO) - organizacja subregionalna utworzona 15 czerwca 2001 roku w Szanghaju poprzez Chiny, Kazachstan, Kirgistan, Rosję sela definicja.
SADC:
angielskiego: Southern African Development Community - Południowoafrykańska Wspólnota Rozwoju) - regionalna organizacja integracyjna założona 1 kwietnia 1980 roku poprzez 9 krajów Afryki Południowej sela co znaczy.
Sojusz Cywilizacji:
z angielskiego: Alliance of Civilizations) - program powstały z inicjatywy Hiszpanii i współsponsorowany poprzez Turcję, zainaugurowany 14 lipca 2005 roku pod auspicjami ONZ, którego celem jest sela słownik.
South Stream:
Stream (Południowy Potok) - projekt rurociągu biegnącego po dnie Morza Czarnego, doprowadzającego rosyjski gaz ziemny do Bułgarii i dalej do Włoch poprzez Grecję i do Austrii poprzez Serbię i Węgry sela znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest SELA znaczenie w Słownik S .