STREAM NORD RUROCIĄG co to jest
Co to jest RUROCIĄG NORD STREAM. Definicja Północny Potok) - projekt rurociągu gazowego biegnącego.

Czy przydatne?

Co to jest rurociąg Nord Stream

Definicja RUROCIĄG NORD STREAM: rurociąg Nord Stream (Północny Potok) - projekt rurociągu gazowego biegnącego po dnie Morza Bałtyckiego z Rosji do Niemiec. 8 września 2005 roku rosyjski Gazprom i niemieckie spółki BASF i E.ON podpisały fundamentalne porozumienie w kwestii budowy Nord Stream, na mocy którego powstała firma Nord Stream AG, gdzie 51% udziałów przypadało na Gazprom, a po 24,5% - na obie spółki niemieckie; w czerwcu 2008 roku 9-procentowy udział w Nord Stream AG uzyskała holenderska spółka N.V. Nederlandse Gasunie, a o 4,5% pomniejszyły się udziały BASF i E.ON. Długość rurociągu, biegnącego od okolic Wyborga (Rosja) do okolic Greifswaldu (Niemcy), ma wynosić ok. 1220 kilometrów. Nord Stream ma składać się z 2 równoległych linii, każda o przepustowości 27,5 mld m. sześc. rocznie, zaspokajających w sumie powyżej 10% zapotrzebowania UE na gaz. Pierwsza linia ma być oddana do użytku w 2011 roku, druga - do 2012 roku. W lutym 2010 roku projekt uzyskał zgodę władz ekologicznych Finlandii, będącą ostatnim wymogiem administracyjnym przed rozpoczęciem budowy, co formalnie nastąpiło 9 kwietnia 2010 roku. Wydatek budowy rurociągu jest szacowany na 7,4 miliarda euro.
Projekt rurociągu Nord Stream spotkał się z krytyką krajów Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polski, uważających iż jego realizacja tylko zwiększy skuteczność "broni energetycznej" Rosji, pozwalając jej na odcięcie dostaw gazu do krajów Europy Środkowo-Wschodniej (aktualnie będących państwami tranzytowymi) bez szkody dla dostaw do głownych klientów w Europie Zachodniej. Regularnie podnoszone są także obawy dotyczące ekologicznych konsekwencji budowy rurociągu i możliwego zastosowania rurociągu do celów militarnych i szpiegowskich.
Witryna internetowa: http://www.nord-stream.com/en/
Patrz: Bezpieczeństwo energetyczne UE. Badanie nowych szlaków i źródeł dostaw gazu do Europy (Tomasz Niedziółka, 7 kwietnia 2009)
Co znaczy Rada Europy:
Porównanie angielskiego: Council of Europe) - organizacja regionalna utworzona 5 maja 1949 roku traktatem podpisanym w Londynie poprzez 10 krajów Europy Zachodniej (Belgia, Dania, Francja, Holandia, Irlandia rurociąg nord stream co znaczy.
Krzyżówka Rada Państw Morza Bałtyckiego:
Dlaczego Bałtyckiego (z angielskiego: Council of the Baltic Sea States) - forum współpracy krajów basenu Morza Bałtyckiego: Danii, Estonii, Finlandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Polski, Rosji i Szwecji rurociąg nord stream krzyżówka.
Co to jest Rurociąg TAPI:
Jak lepiej projekt rurociągu gazowego o długości 1680 kilometrów, biegnącego od pola gazowego Dauletabad w Turkmenistanie poprzez Afganistan i Pakistan do Indii. Koncepcja budowy takiego gazociągu była obecna w rurociąg nord stream co to jest.
Słownik Reżim Kontroli Technologii Rakietowych:
Kiedy angielskiego: Missile Technology Control Regime - Reżim Kontroli Technologii Rakietowych) - nieformalna współpraca krajów dążących do zapobiegania proliferacji mechanizmów rakietowych zdolnych do rurociąg nord stream słownik.
Czym jest Represalia:
Od czego zależy odwetowe nie będące wojną, lecz także niedozwolone poprzez prawo międzynarodowe, zastosowane odpowiadając na podobne bezprawie ze strony innego państwa. Celem represaliów jest wymuszenie stosowania rurociąg nord stream czym jest.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest rurociąg Nord Stream znaczenie w Słownik R .