GOSPODARCZEJ WSPÓŁPRACY co to jest
Co to jest ORGANIZACJA WSPÓŁPRACY GOSPODARCZEJ. Definicja Gospodarczej (z angielskiego: Economic.

Czy przydatne?

Co to jest Organizacja Współpracy Gospodarczej

Definicja ORGANIZACJA WSPÓŁPRACY GOSPODARCZEJ: Organizacja Współpracy Gospodarczej (z angielskiego: Economic Cooperation Organization - ECO) - organizacja międzyrządowa założona w 1985 roku poprzez Iran, Pakistan i Turcję w celu promocji współpracy gospodarczej, technicznej i kulturalnej, nawiązująca do istniejącej w latach 1964-79 Regionalnej Współpracy na rzecz Rozwoju (z angielskiego: Regional Cooperation for Development - RCD). W 1992 roku członkami ECO zostały Afganistan, Azerbejdżan, Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan, Turkmenistan i Uzbekistan.
Głównym organem decydującym ECO jest Porada Ministrów złożona z ministrów spraw zagranicznych albo innych resortów, spotykająca się przynajmniej raz w roku. Bieżącą działalnością ECO zajmuje się Porada Stałych Przedstawicieli. Sekretariat organizacji znajduje się w stolicy Iranu Teheranie. Językiem urzędowym jest angielski.witryna internetowa: http://www.ecosecretariat.org/
Organizacja Państw Eksportujących Ropę Naftową:
Krajów Eksportujących Ropę Naftową, z angielskiego: Organization of the Petroleum Exporting Countries) - organizacja założona na konferencji w Bagdadzie 14 września 1960 roku poprzez 5 czołowych organizacja współpracy gospodarczej co to jest.
Organizacja Międzynarodowa:
międzynarodowa - forma współpracy międzynarodowej, wyróżniająca się posiadaniem stałych organów działających w imieniu organizacji. Wg kryterium członkostwa podzielone są na: -- organizacje organizacja współpracy gospodarczej definicja.
OBWE:
Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, z angielskiego: Organization for Security and Co-operation in Europe - OSCE) - największa na świecie regionalna organizacja bezpieczeństwa, ustanowiona 1 organizacja współpracy gospodarczej co znaczy.
Organizacja Współpracy Gospodarczej I Rozwoju:
Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, z angielskiego: Organisation for Economic Cooperation and Development) - organizacja skupiająca państwa wysoko rozwinięte, założona na mocy konwencji podpisanej 14 organizacja współpracy gospodarczej słownik.
Organizacja Bezpieczeństwa I Współpracy W Europie:
Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, z angielskiego: Organization for Security and Co-operation in Europe - OSCE) - największa na świecie regionalna organizacja bezpieczeństwa, ustanowiona 1 organizacja współpracy gospodarczej znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest Organizacja Współpracy znaczenie w Słownik O .