GOSPODARCZEJ WSPÓŁPRACY co to jest
Co to jest ORGANIZACJA WSPÓŁPRACY GOSPODARCZEJ. Definicja Gospodarczej (z angielskiego: Economic.

Czy przydatne?

Co to jest Organizacja Współpracy Gospodarczej

Definicja ORGANIZACJA WSPÓŁPRACY GOSPODARCZEJ: Organizacja Współpracy Gospodarczej (z angielskiego: Economic Cooperation Organization - ECO) - organizacja międzyrządowa założona w 1985 roku poprzez Iran, Pakistan i Turcję w celu promocji współpracy gospodarczej, technicznej i kulturalnej, nawiązująca do istniejącej w latach 1964-79 Regionalnej Współpracy na rzecz Rozwoju (z angielskiego: Regional Cooperation for Development - RCD). W 1992 roku członkami ECO zostały Afganistan, Azerbejdżan, Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan, Turkmenistan i Uzbekistan.
Głównym organem decydującym ECO jest Porada Ministrów złożona z ministrów spraw zagranicznych albo innych resortów, spotykająca się przynajmniej raz w roku. Bieżącą działalnością ECO zajmuje się Porada Stałych Przedstawicieli. Sekretariat organizacji znajduje się w stolicy Iranu Teheranie. Językiem urzędowym jest angielski.witryna internetowa: http://www.ecosecretariat.org/
Co znaczy OECD:
Porównanie Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, z angielskiego: Organisation for Economic Cooperation and Development) - organizacja skupiająca państwa wysoko rozwinięte, założona na mocy konwencji podpisanej 14 organizacja współpracy gospodarczej co znaczy.
Krzyżówka Organizacja Bezpieczeństwa I Współpracy W Europie:
Dlaczego Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, z angielskiego: Organization for Security and Co-operation in Europe - OSCE) - największa na świecie regionalna organizacja bezpieczeństwa, ustanowiona 1 organizacja współpracy gospodarczej krzyżówka.
Co to jest OBWE:
Jak lepiej Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, z angielskiego: Organization for Security and Co-operation in Europe - OSCE) - największa na świecie regionalna organizacja bezpieczeństwa, ustanowiona 1 organizacja współpracy gospodarczej co to jest.
Słownik Organizacja Współpracy Gospodarczej I Rozwoju:
Kiedy Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, z angielskiego: Organisation for Economic Cooperation and Development) - organizacja skupiająca państwa wysoko rozwinięte, założona na mocy konwencji podpisanej 14 organizacja współpracy gospodarczej słownik.
Czym jest Organizacja Międzynarodowa:
Od czego zależy międzynarodowa - forma współpracy międzynarodowej, wyróżniająca się posiadaniem stałych organów działających w imieniu organizacji. Wg kryterium członkostwa podzielone są na: -- organizacje organizacja współpracy gospodarczej czym jest.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest Organizacja Współpracy znaczenie w Słownik O .