NORAD co to jest
Co to jest NORAD. Definicja American Aerospace Defense Command - Dowództwo Północnoamerykańskiej.

Czy przydatne?

Co to jest NORAD

Definicja NORAD: NORAD (z angielskiego: North American Aerospace Defense Command - Dowództwo Północnoamerykańskiej Obrony Powietrznej; do 1981 roku North American Air Defense Command) - organizacja oficjalnie utworzona poprzez USA i Kanadę 12 maja 1958 roku w celu monitorowania przestrzeni powierznej nad Ameryką Północną i wczesnego ostrzegania przed jej naruszeniami; naprawdę powstała już w sierpniu 1957 roku i była reakcją na wprowadzenie poprzez ZSRR do użytku długodystansowych bombowców strategicznych przenoszących broń jądrową. Od lat 60-tych koncentrowała się na inicjalnym wykrywaniu pocisków balistycznych; po zakończeniu Zimnej Wojny roszerzyła własną misję o operacje antynarkotykowe, a po 2001 - także o operacje antyterrorystyczne. Zarządza gęstą siecią stacji radarowych, samolotów wczesnego ostrzegania, satelitów z radarami i innych urządzeń radarowych. Na czele NORAD stoi dowódca mianowany razem poprzez prezydenta USA i premiera Kanady i rezydujący w bazie lotniczej Peterson w stanie Kolorado.witryna internetowa: http://www.norad.mil/
Co to jest NPT:
Porównanie Treaty on the Non-Proliferation of Nuclear Weapons - Układ o Nieproliferacji Broni Jądrowej) - traktat międzynarodowy zmierzający do zapobiegania rozprzestrzenianiu się broni jądrowej, otwarty do norad co to jest.
Definicja Nabucco:
Dlaczego rurociąg gazowy o długości ok. 3300 kilometrów, biegnący od granicy gruzińsko-tureckiej i/albo granicy irańsko-tureckiej do tureckiego Erzurum i dalej poprzez terytorium Turcji, Bułgarii, Rumunii norad definicja.
Co znaczy Nord Stream:
Jak lepiej Stream (Północny Potok) - projekt rurociągu gazowego biegnącego po dnie Morza Bałtyckiego z Rosji do Niemiec. 8 września 2005 roku rosyjski Gazprom i niemieckie spółki BASF i E.ON podpisały norad co znaczy.
Słownik Neutralizacja:
Kiedy łaciny neutrum - bez zaangażowania) - zakaz prowadzenia działań wojennych na danym terytorium i korzystania z niego w celu przygotowania działań wojennych, zwykle zamocowany traktatowo. Neutralizacja norad słownik.
Znaczenie NATO:
Od czego zależy Traktatu Północnoatlantyckiego, z angielskiego North Atlantic Treaty Organisation) - sojusz wojskowy powołany 4 kwietnia 1949 roku, kiedy ministrowie spraw zagranicznych 12 krajów (Belgia, Dania norad znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest NORAD znaczenie w Słownik N .