ŚWIATOWY BANK co to jest
Co to jest BANK ŚWIATOWY. Definicja World Bank) - ekipa 2 instytucji będących częścią mechanizmu.

Czy przydatne?

Co to jest Bank Światowy

Definicja BANK ŚWIATOWY: Bank Światowy (z angielskiego: World Bank) - ekipa 2 instytucji będących częścią mechanizmu organizacji wyspecjalizowanych ONZ: Międzynarodowego Banku Odbudowy i Rozwoju (z angielskiego: International Bank for Reconstruction and Development - IBRD) i Międzynarodowego Stowarzyszenia Rozwoju (z angielskiego: International Development Association - IDA). Ich celem jest pomoc państwom rozwijającym się w zwalczaniu biedy i osiąganiu trwałego rozwoju. Trzonem Banku Światowego jest IBRD, który został utworzony decyzją konferencji międzynarodowej w Bretton Woods w lipcu 1944 roku i zaczął działalność 25 czerwca 1946 roku z misją wspomagania odbudowy krajów członkowskich po II Wojnie Światowej. IBRD koncentruje się na krajach o średnim poziomie dochodu narodowego i krajach biednych o wystarczającej umiejętności kredytowej, w trakcie gdy IDA skupia własną uwagę na najbiedniejszych krajach. Obie instytucje udzielają niskooprocentowanych pożyczek, kredytów nieoprocentowanych i grantów, które przeważnie przeznaczane są na inwestycje w edukację, opiekę zdrowotną, administrację publiczną, infrastrukturę, postęp sektora prywatnego i finansowego, rolnictwa, ochronę środowiska i eksploatację zasobów naturalnych.
Bank Światowy ma także 3 instytucje stowarzyszone: Międzynarodową Korporację Finansową (z angielskiego: International Finance Corporation - IFC), Wielostronną Agencję Gwarancji Inwestycyjnych (z angielskiego: Multilateral Investment Guarantee Agency - MIGA) i Międzynarodowe Centrum Rozstrzygania Sporów Inwestycyjnych (z angielskiego: International Centre for Settlement of Investment Disputes - ICSID). Każda z powyższych 4 instytucji prócz ICSID (jest to IBRD, IDA, IFC i MIGA) posiada Radę Dyrektorów, która dysponuje uprawnieniami delegowanymi poprzez Radę Gubernatorów, złożoną z ministrów finansów albo rozwoju krajów członkowskich i zbierającą się raz w roku. Porada Dyrektorów IBRD złożona jest z 24 dyrektorów: 5 wybieranych poprzez 5 największych udziałowców Banku (USA, Japonia, Niemcy, Francja, Ogromna Brytania) i 19 wybieranych poprzez pozostałe państwa członkowskie. Radzie Dyrektorów przewodniczy Prezydent, którym zawsze jest Amerykanin (od 2007 roku Robert Zoellick). Bank Światowy przyjął ważony mechanizm głosowania, zależny od udziału poszczególnych krajów w kapitale zakładowym; w 2008 roku 16,38% głosów przypadało USA, 7,86% - Japonii, 4,49% - Niemcom, po 4,30% - Francji i Ogromnej Brytanii, po 2,78% - Arabii Saudyjskiej, Chinom, Indiom, Kanadzie, Rosji i Włochom, 2,21% - Holandii, 2,07% - Brazylii. W 2009 roku IBRD skupiał 185 krajów, a IDA - 167 krajów. Siedziba Banku Światowego mieści się w Waszyngtonie w stanach zjednoczonych ameryki.witryna internetowa: http://www.worldbank.org/
Co znaczy BRIC:
Porównanie pochodzący od nazw 4 czołowych krajów rozwijających się, Brazylii, Rosji, Indii i Chin, użyty po raz pierwszy w 2001 roku poprzez ekonomistę Jima O'Neilla z banku inwestycyjnego Goldman Sachs, który bank światowy co znaczy.
Krzyżówka Blue Stream:
Dlaczego Stream (Błękitny Potok albo Niebieski Potok) - rurociąg gazowy biegnący z Izobilnoje w południowej Rosji do stolicy Turcji Ankary; całkowita długość rurociągu to 1213 kilometrów, z czego 373 bank światowy krzyżówka.
Co to jest BTC:
Jak lepiej Tbilisi-Ceyhan (BTC) - rurociąg naftowy biegnący od azerbejdżańskiego pola naftowego na Morzu Kaspijskim poprzez terytorium Gruzji do tureckiego portu Ceyhan nad Morzem Śródziemnym; ma całkowitą bank światowy co to jest.
Słownik BSEC:
Kiedy angielskiego: Black Sea Economic Cooperation - Współpraca Gospodarcza Krajów Morza Czarnego) - regionalna organizacja współpracy gospodarczej i politycznej, utworzona z inicjatywy Turcji na mocy bank światowy słownik.
Czym jest Broń Chemiczna:
Od czego zależy rodzaj broni masowej zagłady charakteryzujący się zastosowaniem toksycznych substancji chemicznych (tak zwany bojowe środki trujące) bądź substancji zapalających (tak zwany bojowe środki zapalające bank światowy czym jest.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest Bank Światowy znaczenie w Słownik B .