AKREDYTACJA co to jest
Co to jest AKREDYTACJA. Definicja accrediter - uwierzytelnić) - oficjalne uznanie przedstawiciela.

Czy przydatne?

Co to jest akredytacja

Definicja AKREDYTACJA: akredytacja (od franc. accrediter - uwierzytelnić) - oficjalne uznanie przedstawiciela dyplomatycznego obcego państwa, stanowiące warunek rozpoczęcia pełnienia funkcji szefa misji dyplomatycznej. Kandydat jest wyposażony w szczególny dokument (list uwierzytelniający), podpisany poprzez głowę państwa wysyłającego i wręczany głowie państwa przyjmującego. W razie akredytacji w ONZ listy uwierzytelniające są składane w sekretariacie organizacji. Za zgodą krajów przyjmujących szef misji dyplomatycznej może być akredytowany w więcej niż jednym kraju równocześnie
Co znaczy Arabska Inicjatywa Pokojowa:
Porównanie pokojowa (z angielskiego: Arab peace initiative) - inicjatywa pokojowa świata arabskiego wobec Izraela opracowana poprzez saudyjskiego księcia Abdullaha i po raz pierwszy przedstawiona światu w akredytacja co znaczy.
Krzyżówka Abu Sayyaf:
Dlaczego al-Harakat al-Islamiyya)- ekstremistyczne ugrupowanie islamskie działające w południowych Filipinach, dążące do ustanowienia niepodległego państwa islamskiego na zamieszkałych poprzez muzułmanów akredytacja krzyżówka.
Co to jest Attache:
Jak lepiej attacher - przymocować) - członek personelu dyplomatycznego zajmujący się ustaloną dziedziną kontaktów pomiędzy krajami, na przykład sprawami wojskowymi (attache wojskowy), handlowymi (attache akredytacja co to jest.
Słownik Agresja:
Kiedy łaciny aggressio- napaść)- zbrojna napaść jednego bądź kilku krajów na inne, zakazana poprzez współczesne prawo międzynarodowe. W umowie międzynarodowej definicja to pojawiło się w 1919 roku w Pakcie akredytacja słownik.
Czym jest Agrement:
Od czego zależy zezwolenie) - akceptacja, zwykle poufna, poprzez kraj przyjmujące kandydata na przedstawiciela dyplomatycznego państwa wysyłającego. Po uzyskaniu agrement kandydat otrzymuje od głowy państwa akredytacja czym jest.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest akredytacja znaczenie w Słownik A .