LITEROWE ZESPOŁY co to jest
Leczenie Zespoły literowe u okulisty. Czym jest: zależności od tego czy pacjent patrzy do góry czy.

Czy przydatne?

Definicja Zespoły literowe

Co to jest ZESPOŁY LITEROWE: jeden z rodzajów zeza, kiedy kąt zeza jest różny w zależności od tego czy pacjent patrzy do góry czy do dołu. Przy zespole A zez jest bardziej ‘‘rozbieżny do dołu” i bardziej zbieżny do góry. W zespole V zez jest bardziej ‘’zbieżny do dołu’’ i bardziej ‘’rozbieżny’’ do góry

Zdysocjowane Odchylenie Pionowe:
opierające na okresowym powolnym dryfowaniu oka do góry. Regularnie występuje w obu oczach aczkolwiek zazwyczaj asymetrycznie. Regularnie jeden z przedmiotów zeza zbieżnego niemowlęcego zespoły literowe co to jest.
Zez Porażenny:
paraliticus) - zez będący efektem porażenia jednego z nerwów czaszkowych unerwiających któryś z sześciu mięśni zewnątrzgałkowych poruszających okiem. Łączy się zazwyczaj z podwójnym widzeniem i zespoły literowe definicja.
Anisometropia:
różnowzroczność) genetycznie zdeterminowana, wrodzona różnica wady refrakcji pomiędzy oczami. Bardzo regularnie powód niedowidzenia zespoły literowe co znaczy.
Esophoria:
zez zbieżny schowany) zez okresowy, jedno oko ‘’ucieka do wewnątrz’’ przy zmęczeniu, zamyśleniu, zasłonięciu jednego oka itp zespoły literowe słownik.
Obuoczne Widzenie:
do ‘’patrzenia obu oczami równocześnie’’. Kształtuje się w pierwszych miesiącach życia dziecka i jeżeli w tym inicjalnym okresie rozwoju dziecka wystąpi zez to stanowi on przeszkodę do wytworzenia zespoły literowe znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: