OCZOPLĄS co to jest
Leczenie Oczopląs u okulisty. Czym jest: Zazwyczaj towarzyszy obniżenie ostrości widzenia obu oczu.

Czy przydatne?

Definicja Oczopląs

Co to jest OCZOPLĄS: (nystagmus) - rytmiczne, niekontrolowane ruchy obu oczu. Zazwyczaj towarzyszy obniżenie ostrości widzenia obu oczu. Regularnie celem poprawy widzenia pacjent podświadomie przyjmuje wyrównawcze ustawienie głowy. Wyleczenie samego oczopląsu nie jest możliwe lecz stosuje się operacje na mięśniach zewnątrzgałkowych celem pomniejszenia wyrównawczego ustawienia głowy albo towarzyszącego zeza

Co znaczy Zespół Browna:
Porównanie ruchomości gałki ocznej opierające na ograniczeniu ruchu oka w przywiedzeniu ku górze. Niekiedy kwalifikuje się do operacji jednakże obecnie uważane jest, iż może samoistnie zmniejszać się z czasem oczopląs co znaczy.
Krzyżówka Różnowzroczność:
Dlaczego anizometropia) genetycznie zdeterminowana, wrodzona różnica wady refrakcji pomiędzy oczami. Bardzo regularnie powód niedowidzenia oczopląs krzyżówka.
Co to jest Zez Rozbieżny Ukryty:
Jak lepiej exophoria) - zez okresowy, gdzie jedno oko ‘’ucieka na zewnątrz’’ przy zmęczeniu, zamyśleniu, zasłonięciu jednego oka itp oczopląs co to jest.
Słownik Pryzmaty:
Kiedy skonstruowane szkła, które przez zmianę kierunku przechodzenia poprzez nie promieni świetlnych mogą mieć wpływ na ustawienie oczu. Użytkowane zarówno diagnostycznie jak i terapeutycznie. Stosowane w oczopląs słownik.
Czym jest Zespół STD:
Od czego zależy Türka-Duana, zespół retrakcyjny) - wrodzone zaburzenie opierające na ograniczeniu (albo braku) odwodzenia (ruchu oka na zewnątrz). Leczenie operacyjne minimalizuje towarzyszący zez albo wyrównawcze oczopląs czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: