MYOPIA co to jest
Leczenie Myopia u okulisty. Czym jest: wynikająca ze zbyt długiej gałki ocznej. U dzieci zazwyczaj.

Czy przydatne?

Definicja Myopia

Co to jest MYOPIA: (krótkowzroczność) - genetycznie zdeterminowana wada wzroku wynikająca ze zbyt długiej gałki ocznej. U dzieci zazwyczaj postępuje. Wymaga korekcji okularami albo szkłami kontaktowymi. U dorosłych można ja leczyć dzięki zabiegu laserowego

Obuoczne Widzenie:
do ‘’patrzenia obu oczami równocześnie’’. Kształtuje się w pierwszych miesiącach życia dziecka i jeżeli w tym inicjalnym okresie rozwoju dziecka wystąpi zez to stanowi on przeszkodę do wytworzenia myopia co to jest.
Zespół Marcusa - Gunna:
wrodzone opadnięcie powieki górnej, która unosi się mimowolnie w trakcie jedzenia, żucia i ruchach żuchwy myopia definicja.
Zez Ostry:
się nagle. Może być efektem porażenia któregoś z mięśni zewnątrzgałkowych albo zdekompensowania zeza ukrytego. Przeważnie towarzyszy mu podwójne widzenie. Rokowanie jest zazwyczaj dobrego i pod myopia co znaczy.
Graves Basedow:
dolegliwość autoimmunologiczna objawiająca się jako nadczynność tarczycy. Regularnie towarzyszy wytrzeszcz, zaburzenia ruchomości gałek ocznych, zez i podwójne widzenie myopia słownik.
Esotropia:
zez zbieżny, strabismus convergens) - nierównoległe ustawienie gałek ocznych, gdzie jedno oko ‘‘ucieka do nosa’’ myopia znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: