LENIWE co to jest
Leczenie Leniwe oko u okulisty. Czym jest: mimo optymalnej korekcji optycznej i braku zmian.

Czy przydatne?

Definicja Leniwe oko

Co to jest LENIWE OKO: (amblyopia, niedowidzenie) - obniżenie ostrości widzenia mimo optymalnej korekcji optycznej i braku zmian organicznych w oku. Jest efektem ‘’niewłączenia oka’’ w mechanizm widzenia. Powodem jest zazwyczaj zez albo wada refrakcji. Wyleczalna przed zakończeniem dojrzewania układu wzrokowego - do 7 roku życia. Leczenie bazuje na zaklejaniu lepszego oka szczególnymi plastrami. Niekiedy stosuje się ćwiczenia pleoptyczne

Zez Ku Górze:
hypertropia) nierównoległe ustawienie gałek ocznych, gdzie jedno oko ‘’ucieka do góry’’ leniwe oko co to jest.
Zez Pionowy:
zez, gdzie dotknięte oko ‘’ucieka’’ do góry albo dołu. Najczęstszą powodem jest zez skośny będący efektem niedoczynności mięśnia skośnego górnego i/albo nadczynności mięśnia skośnego dolnego leniwe oko definicja.
Obuoczne Widzenie:
do ‘’patrzenia obu oczami równocześnie’’. Kształtuje się w pierwszych miesiącach życia dziecka i jeżeli w tym inicjalnym okresie rozwoju dziecka wystąpi zez to stanowi on przeszkodę do wytworzenia leniwe oko co znaczy.
Infantile Esotropia:
niemowlęcy) zez zbieżny obu oczu o sporym kącie, pojawiający się ok. szóstego miesiąca życia dziecka. W późniejszych okresie życia pojawia się dodatkowo zez skośny, DVD i oczopląs schowany. Zazwyczaj leniwe oko słownik.
Porażenie Nerwu Trzeciego:
porażenie jednego z nerwów czaszkowych odpowiadającego za unerwienie czterech z sześciu mięśni poruszających gałkę oczną. Może być wrodzone albo kupione. Zazwyczaj oko jest ustawione rozbieżnie i leniwe oko znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: