ESOTROPIA INFANTILE co to jest
Leczenie Infantile esotropia u okulisty. Czym jest: kącie, pojawiający się ok. szóstego miesiąca.

Czy przydatne?

Definicja Infantile esotropia

Co to jest INFANTILE ESOTROPIA: (zez zbieżny niemowlęcy) zez zbieżny obu oczu o sporym kącie, pojawiający się ok. szóstego miesiąca życia dziecka. W późniejszych okresie życia pojawia się dodatkowo zez skośny, DVD i oczopląs schowany. Zazwyczaj wymaga leczenia operacyjnego

Niedowidzenie:
obniżenie ostrości widzenia mimo optymalnej korekcji optycznej i braku zmian organicznych w oku. Jest efektem ‘’niewłączenia oka’’ w mechanizm widzenia. Powodem jest zazwyczaj zez albo wada refrakcji infantile esotropia co to jest.
Pryzmaty:
skonstruowane szkła, które przez zmianę kierunku przechodzenia poprzez nie promieni świetlnych mogą mieć wpływ na ustawienie oczu. Użytkowane zarówno diagnostycznie jak i terapeutycznie. Stosowane w infantile esotropia definicja.
Pseudostrabismus:
zez pozorny) fałszywe wrażenie istnienia zeza mimo równoległego ustawienie gałek ocznych. Zazwyczaj wywołany zbyt szerokim albo zbyt wąskim rozstawieniem oczu albo szeroką nasadą nosa infantile esotropia co znaczy.
Obturacja:
zasłanianie) leczenie niedowidzenia. Szczególny plaster przykleja się na oko lepiej widzące by ‘’zmusić’’ oko niedowidzące do pracy i w wyniku poprawy widzenia w tym oku. Skuteczne tylko u dzieci infantile esotropia słownik.
Zez Pionowy:
zez, gdzie dotknięte oko ‘’ucieka’’ do góry albo dołu. Najczęstszą powodem jest zez skośny będący efektem niedoczynności mięśnia skośnego górnego i/albo nadczynności mięśnia skośnego dolnego infantile esotropia znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: