ANOMETROPIA co to jest
Leczenie Anisometropia u okulisty. Czym jest: różnica wady refrakcji pomiędzy oczami. Bardzo.

Czy przydatne?

Definicja Anisometropia

Co to jest ANISOMETROPIA: (różnowzroczność) genetycznie zdeterminowana, wrodzona różnica wady refrakcji pomiędzy oczami. Bardzo regularnie powód niedowidzenia

Wrodzone Zwłóknienie Mięśni Zewnątrzgalkowych:
genetycznie zdeterminowane, niepostępujące zwłóknienie mięśni zewnątrzgałkowych. Gałki oczne zazwyczaj ufiksowane są rozbieżnie i ku dołowi z towarzyszącym opadnięciem powiek anisometropia co to jest.
Zaburzenia Konwergencji:
przeważnie upośledzenie zbieżnego ustawienia ruchu gałek ocznych przy patrzeniu z bliska anisometropia definicja.
Obturacja:
zasłanianie) leczenie niedowidzenia. Szczególny plaster przykleja się na oko lepiej widzące by ‘’zmusić’’ oko niedowidzące do pracy i w wyniku poprawy widzenia w tym oku. Skuteczne tylko u dzieci anisometropia co znaczy.
Zez Pionowy:
zez, gdzie dotknięte oko ‘’ucieka’’ do góry albo dołu. Najczęstszą powodem jest zez skośny będący efektem niedoczynności mięśnia skośnego górnego i/albo nadczynności mięśnia skośnego dolnego anisometropia słownik.
Zez Skośny:
obliquus) - jeden z rodzajów zeza pionowego. Największe odchylenie pionowe widoczne jest w trakcie patrzenia chorym okiem w stronę nosa. Jest efektem nadczynności mięśnia skośnego dolnego. Regularnie anisometropia znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: