SEKSUALNEJ PREFERENCJI co to jest
Definicja zaburzenia preferencji seksualnej znaczy: transwestytyzm, ekshibicjonizm, oglądactwo.

Czy przydatne?

Co to znaczy zaburzenia preferencji seksualnej

Co to jest ZABURZENIA PREFERENCJI SEKSUALNEJ Odznacza się rozmaite zaburzenia preferencji seksualnej. Do przeważnie opisywanych należą fetyszyzm, transwestytyzm, ekshibicjonizm, oglądactwo, sadyzm, masochizm i pedofilia. Należy je odróżnić od zaburzeń orientacji seksualnej, których w najwyższym stopniu reprezentatywnym odpowiednikiem jest transseksualizm.
Do rzadziej opisywanych zaburzeń preferencji seksualnej należą pigmalionizm, narcyzm, nekrofilia, zoofilia, nimfomania, satyriasis, wąchactwo i ocieractwo.
W leczeniu największą rolę odgrywa zapobieganie. Bazuje ono raczej na uczeniu dzieci poprawnych ról socjalnych i chronieniu ich przed uwiedzeniem albo wykorzystaniem seksualnym. Ważną rolę odgrywa także psychoterapia. Mniejszą rolę odgrywa leczenie farmakologiczne, hormonalne i chirurgiczne.
Autor: doktor psychiatra Marek Krzystanek
Hasło udostępnione poprzez serwis Poradnik Medyczny
Co znaczy Zaburzenia Schizoafektywne:
Porównanie schizofrenii, opierające na swego rodzaju połączeniu objawów schizofrenicznych z symptomami zaburzeń nastroju. Z zaburzeniami tego typu mamy do czynienia, kiedy do objawów rozszczepiennych, typowych zaburzenia preferencji seksualnej co znaczy.
Krzyżówka Zaburzenia Afektu:
Dlaczego Odmiennie - zaburzenia nastroju: depresja, mania i dolegliwość afektywna dwubiegunowa i wszelakie ich odmiany. Przyg.: Wojciech Imielski zaburzenia preferencji seksualnej krzyżówka.
Co to jest Zdrowie Psychiczne:
Jak lepiej znaczy brak objawów zaburzeń psychicznych i zaburzeń zachowania. Bywa również określane jako harmonia w obrębie struktury osobowości, harmonia ze środowiskiem społecznym, dobre samopoczucie zaburzenia preferencji seksualnej co to jest.
Słownik Zaburzenia Z Pogranicza:
Kiedy rozpoznawane u chorego, kiedy obraz kliniczny nie pozwala na jednoznaczne ustalenie, czy mamy do czynienia z nerwicą czy z psychozą (rzadziej - z zaburzeniami osobowości czy z psychozą), gdyż zaburzenia preferencji seksualnej słownik.
Czym jest Zaburzenia Organiczne:
Od czego zależy podłożu organicznym - zaburzenia psychiczne i emocjonalne wynikające z zaburzenia struktury narządów odpowiedzialnych za życie psychiczne (w pierwszej kolejności z najrozmaitszych uszkodzeń mózgu zaburzenia preferencji seksualnej czym jest.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest zaburzenia preferencji znaczenie w Słownik Z .