KRZYŻOWA TOLERANCJA co to jest
Definicja tolerancja krzyżowa znaczy: nasennych albo przeciwbólowych nie osiągają oczekiwanego.

Czy przydatne?

Co to znaczy tolerancja krzyżowa

Co to jest TOLERANCJA KRZYŻOWA Niekiedy zdarza się, iż osoby którym zalecono okresowe przyjmowanie środków uspokajających, nasennych albo przeciwbólowych nie osiągają oczekiwanego efektu pomimo przyjęcia określonej poprzez lekarza dawki. Dotyczy to przeważnie tych osób, które nie stronią od alkoholu. Taki stan rzeczy jest rezultatem podwyższonej tolerancji na alkohol, której towarzyszy podwyższona tolerancja na nie wszystkie leki (szczególnie - nasenne, uspokajające i przeciwbólowe).
Ze zjawiskiem tym spotykają się przeważnie lekarze anestezjolodzy, którym pacjent nie chce zasnąć pomimo podania odpowiedniej dla wagi i stanu zdrowia dawki leku i stomatolodzy i tak zwany "zabiegowcy", którzy do znieczulenia muszą wykorzystać większą dawkę leku. Z powyższych względów należy zawsze informować lekarza o możliwości wystąpienia takiej reakcji, o ile kiedykolwiek w życiu miały miejsce okresy nadmiernego spożywania alkoholu.
Przyg. dr nauk medycznych Bohdan T. Woronowicz
Patrz także: Centrum Konsultacyjne AKMED
Trening Umiejętności Społecznych:
okiem wyszkolonej osoby (trenera, czasem psychoterapeuty) ćwiczenia grupowe, mające u uczestników podnieść poziom zdolności radzenia sobie z wieloma sytuacjami społecznymi. Trening taki bazuje zwykle tolerancja krzyżowa co to jest.
Techniki Projekcyjne:
psychologicznych metod diagnostycznych, opierających na rzutowaniu poprzez badanego treści psychicznych na określone zadanie w wypadku badania. Typowym odpowiednikiem sposoby projekcyjnej jest Test tolerancja krzyżowa definicja.
Terapia Awersyjna:
spowodować uczucie wstrętu do określonej substancji, sytuacji czy zachowania, użytkowana czasem np. w leczeniu uzależnień. Bazuje na skojarzeniu określonego zachowania z jego negatywnymi tolerancja krzyżowa co znaczy.
Tremor:
alkoholowe) drżenie rąk, a regularnie całego ciała, występujące u osób uzależnionych w przebiegu zespołu abstynencyjnego. Oprac: dr nauk medycznych Bohdan T. Woronowicz Patrz także: Centrum tolerancja krzyżowa słownik.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest tolerancja krzyżowa znaczenie w Słownik T .