AWERSYJNA TERAPIA co to jest
Definicja terapia awersyjna znaczy: użytkowana czasem np. w leczeniu uzależnień. Bazuje na.

Czy przydatne?

Co to znaczy terapia awersyjna

Co to jest TERAPIA AWERSYJNA Leczenie mająca spowodować uczucie wstrętu do określonej substancji, sytuacji czy zachowania, użytkowana czasem np. w leczeniu uzależnień. Bazuje na skojarzeniu określonego zachowania z jego negatywnymi konsekwencjami - np. jeżeli po zachowaniu niepożądanym każdorazowo następuje porażenie prądem, można spodziewać się, iż zachowanie to zostanie wyeliminowane.
Warto jednak zaznaczyć, iż leczenie awersyjna jest rodzajem terapii objawowej - jeśli gdyż nawet uda się spowodować wynikającą z lęku przed konsekwencjami niechęć do określonego zachowania (na przykład do picia, jeśli po każdym sięgnięciu po alkohol natychmiast następują wymioty), zwykle nadal działają systemy odpowiedzialne za stworzenie skłonności do tego zachowania.
Terapię awersyjną stosowano przed laty w lecznictwie odwykowym, została jednak zarzucona z racji na niską skuteczność.
Przyg.: Wojciech Imielski
Tremor:
alkoholowe) drżenie rąk, a regularnie całego ciała, występujące u osób uzależnionych w przebiegu zespołu abstynencyjnego. Oprac: dr nauk medycznych Bohdan T. Woronowicz Patrz także: Centrum terapia awersyjna co to jest.
Techniki Projekcyjne:
psychologicznych metod diagnostycznych, opierających na rzutowaniu poprzez badanego treści psychicznych na określone zadanie w wypadku badania. Typowym odpowiednikiem sposoby projekcyjnej jest Test terapia awersyjna definicja.
Tolerancja Krzyżowa:
iż osoby którym zalecono okresowe przyjmowanie środków uspokajających, nasennych albo przeciwbólowych nie osiągają oczekiwanego efektu pomimo przyjęcia określonej poprzez lekarza dawki. Dotyczy to terapia awersyjna co znaczy.
Trening Umiejętności Społecznych:
okiem wyszkolonej osoby (trenera, czasem psychoterapeuty) ćwiczenia grupowe, mające u uczestników podnieść poziom zdolności radzenia sobie z wieloma sytuacjami społecznymi. Trening taki bazuje zwykle terapia awersyjna słownik.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest terapia awersyjna znaczenie w Słownik T .