co to jest
Definicja PCP znaczy: halucynogenne. Wygląd i sposób podania Biały, krystaliczny proszek, płyn.

Czy przydatne?

Co to znaczy PCP

Co to jest PCP Nazwa slangowa: anielski pył. PCP (fencyklidyna) ma właściwości znieczulające, przeciwbólowe i halucynogenne.
Wygląd i sposób podania
Biały, krystaliczny proszek, płyn, tabletki albo kapsułki. Przeważnie jest palony – dosypywany do papierosów, dodawany do skręta z marihuany.
Działanie
Najwyższe stężenie we krwi występuje po 5-15 minutach. Wykrywalny jest poprzez kilka tygodni. Czas działania 4-6 godz. Wywołuje euforię, rausz, zaburza mowę, upośledza koordynacje wzrokowo-ruchową. Skutkuje zmiany w obrazie ciała – na przykład wrażenie posiadania ogromnej, długiej ręki, zniekształcenie zmysłu dotyku. Większe dawki mogą spowodować sztywność, katatonię, puste spojrzenie albo przeciwnie - nadpobudliwość, agresję i nadmierną ruchliwość. Ponadto występuje pocenie się, przyspieszona akcja serca, przyrost ciśnienia, szybkie ruchy gałek ocznych.
Efekty przewlekłego stosowania
Skutkuje zaburzenia toku myślenia, trudności w zapamiętywaniu, problemy z mówieniem (jąkanie się), ataki lęku i paniki.
Przyg. Elżbieta Kalinowska
Co znaczy Poczucie Tożsamości:
Porównanie integralności i odrębności od otoczenia, wiedza o tym, kim się jest, wiedza o sobie. Poczucie tożsamości pośrodku życia człowieka podlega pewnym zmianom, szczególnie burzliwym w momencie dojrzewania pcp co znaczy.
Krzyżówka Perseweratywność:
Dlaczego Skłonność do ciągłego powtarzania pewnych reakcji, myśli, słów, wypowiedzi. Czasami znaczy również tendencję do przeżuwania myśli, ciągłego powracania do jakiegoś problemu. Przyg.: Wojciech Imielski pcp krzyżówka.
Co to jest Psychologia Zdrowia:
Jak lepiej jest młodą i dynamicznie rozwijającą się gałęzią psychologii, którą najogólniej można aby określić jako wykorzystanie wiedzy psychologicznej do zagadnień zdrowia, dolegliwości i mechanizmu opieki pcp co to jest.
Słownik Psychozy:
Kiedy się między innymi urojeniami i (albo) omamami. Urojenia są fałszywymi przekonaniami, sprzecznymi z indywidualnym doświadczeniem, nie poddające się logicznej, rzeczowej argumentacji ani wymowie faktów pcp słownik.
Czym jest Psychoterapia Gestalt:
Od czego zależy Gestalt (niem. Gestalt - postać, figura) jest szkołą psychoterapii, która swą nazwę zaczerpnęła z akademickiego nurtu psychologii zwanego psychologią postaci. Leczenie Gestalt lokuje się w szerokim pcp czym jest.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest PCP znaczenie w Słownik P .