METADON co to jest
Definicja metadon znaczy: zbliżona do morfiny, jednak skutkuje mniejsze zaburzenia czynności układu.

Czy przydatne?

Co to znaczy metadon

Co to jest METADON Działa podobnie jak morfina (heroina); ma również działanie przeciwbólowe. Jego toksyczność jest zbliżona do morfiny, jednak skutkuje mniejsze zaburzenia czynności układu oddechowego i w mniejszym stopniu wywołuje euforię. Skutkuje uzależnienie podobne do uzależnienia od morfiny, jednak zespół abstynencyjny przebiega wolniej i łagodniej. Bywa użytkowany w programach redukcji szkód (harm reduction), adresowanych do narkomanów, wobec których zrezygnowano z prób leczenia: przywrócenia ich społeczeństwu i wymogu utrzymywania całkowitej abstynencji od środków psychoaktywnych.
Przyg. Elżbieta Kalinowska
Co to jest Mobbing:
Porównanie angielskiego: mob - sfora, pospólstwo), zwany również psychoterrorem (H. Leymann), to jest trwające w okresie prześladowanie psychiczne jednostki poprzez inną osobę albo grupę osób, w celu jej metadon co to jest.
Definicja Mania:
Dlaczego synonim depresji (dwa te zjawiska stanowią bieguny jednego wymiaru zaburzeń nastroju), dolegliwość objawiająca się patologicznie podwyższonym nastrojem, napędem psychoruchowym, pobudzeniem metadon definicja.
Co znaczy Megalomania:
Jak lepiej własnej wyjątkowości, atrakcyjności, niezwykłości i o tym, iż wszelakie powiązane z swoją osobą zdarzenia i zjawiska są nadzwyczajnie atrakcyjne dla innych. Występuje czasem w zaburzeniach osobowości metadon co znaczy.
Słownik Majaczenie Alkoholowe:
Kiedy alkoholowe (majaczenie drżenne, delirium tremens, biała gorączka ), jest przeważnie spotykaną psychozą alkoholową i występuje u około 5% uzależnionych. Po raz pierwszy zostało opisane w 1813 r metadon słownik.
Znaczenie Molestowanie Moralne:
Od czego zależy mobbing, molestowanie moralne znaczy mechanizm rozmyślnej destrukcji jednostki poprzez inną jednostkę albo grupę przy zastosowaniu systematycznej i trwającej w okresie przemocy psychicznej. Autorka metadon znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest metadon znaczenie w Słownik M .