ODWYKOWE LECZENIE co to jest
Definicja leczenie odwykowe znaczy: zmierzających do uzyskania poprzez pacjenta wiedzy o własnym.

Czy przydatne?

Co to znaczy leczenie odwykowe

Co to jest LECZENIE ODWYKOWE Ogół specjalistycznych zabiegów medycznych i psychoterapeutycznych w leczeniu uzależnień, zmierzających do uzyskania poprzez pacjenta wiedzy o własnym uzależnieniu i jego mechanizmach, świadomości ryzyka nawrotu zaburzeń i zdolności radzenia sobie z wynikającymi z nałogu negatywnymi zjawiskami.
Leczenie odwykowa zmierza do uzyskania stanu trwałej trzeźwości, zminimalizowania skutków nałogu i ryzyka powrotu do czynnego uzależnienia. Pożądanym efektem jest także poprawa funkcjonowania osoby uzależnionej we wszelkich dziedzinach życia.
Patrz również: wymóg leczenia odwykowego
Przyg.: Wojciech Imielski
LSD:
kwas, acid, kryształki. Związek chemiczny przypadkowo odkryty w 1938 r. w Szwajcarii poprzez Alfreda Hoffmana, w trakcie badań nad sporyszem i jego zastosowaniem w medycynie. LSD jest pozyskiwane leczenie odwykowe co to jest.
Leki Psychiatryczne:
dobrego lekarza może być dobrodziejstwem przywracającym zdrowie albo ratującym życie. Natomiast leki nadużywane albo pobierane bez wskazań lekarskich nie tylko nie pomagają, lecz także stanowią leczenie odwykowe definicja.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest leczenie odwykowe znaczenie w Słownik L .