HALUCYNOZA co to jest
Definicja halucynoza znaczy: urojenia bywają próbą interpretacji przeżywanych omamów). Czasami.

Czy przydatne?

Co to znaczy halucynoza

Co to jest HALUCYNOZA Dolegliwość psychiczna, gdzie symptomem fundamentalnym są halucynacje i towarzyszące im urojenia (urojenia bywają próbą interpretacji przeżywanych omamów). Czasami halucynozę ustala się mianem parafrenii.
Patrz również: halucynoza alkoholowa
Przyg.: Wojciech Imielski
Haszysz:
psychoaktywna (uzależniająca); mieszanina żywicy, szczytów kwiatów i pędów konopi indyjskich, powodująca wystąpienie halucynacji. Przyg. dr nauk medycznych Bohdan T. Woronowicz Patrz także: Centrum halucynoza co to jest.
Heroina:
hera, kompot, wyrób, brown, brown sugar. Jest wytworem półsyntetycznym, wprowadzonym po koniec XIX w. jako mocny środek przeciwbólowy, przeciwkaszlowy i przeciwastmatyczny. Heroinę otrzymuje się w halucynoza definicja.
Hipomania:
Stan psychiczny zbliżony do manii, tyle, iż o nieco mniejszym nasileniu. Stan hipomaniakalny regularnie poprzedza właściwy stan maniakalny. Przyg.: Wojciech Imielski halucynoza co znaczy.
Histeria:
jedna z popularnych postaci nerwicy. Jednym z fundamentalnych objawów nerwicy histerycznej jest konwersja histeryczna. Nazwa tej jednostki diagnostycznej pochodzi z czasów, kiedy uważano, iż halucynoza słownik.
Halucynoza Alkoholowa:
alkoholowa (ostra omamica), opisana została w 1883 r. poprzez Kraepelina. Jest ona drugą co do częstości występowania psychozą alkoholową i towarzyszy innym objawom zespołu abstynencyjnego. Poprzez halucynoza znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest halucynoza znaczenie w Słownik H .