FOTOTERAPIA co to jest
Definicja fototerapia znaczy: dobranego światła. Idea fototerapii bierze się z obserwacji.

Czy przydatne?

Co to znaczy fototerapia

Co to jest FOTOTERAPIA Jedna z metod leczenia depresji, polegająca na wystawianiu osoby chorej na działanie specjalnie dobranego światła. Idea fototerapii bierze się z obserwacji dotyczących tak zwany sezonowego zaburzenia afektywnego (z angielskiego: seasonal affective disorder - SAD). Zaburzenie to występuje w takich okresach roku, kiedy liczba naturalnie występującego światła jest znacząco pomniejszona (jesień, zima, przedwiośnie). Problem SAD jest szczególnie wyraźny w rejonach świata objętych zjawiskiem nocy polarnej.
Fototerapia prowadzona jest z reguły w szczególnych oddziałach leczenia depresji (oddziały fototerapii), gdzie użytkowane są lampy generujące oświetlenie o niezbyt sporym nasileniu. Może jednak bazować zwyczajnie na częstym wystawianiu się chorego na działanie naturalnego światła słonecznego.
Przyg.: Wojciech Imielski
Co to jest Frustracja:
Porównanie Stan wynikający z niemożności zaspokojenia jakiejś potrzeby. Przyg.: Wojciech Imielski fototerapia co to jest.
Definicja Fobia:
Dlaczego charakterze lękowym, opierające na odczuwaniu irracjonalnego, niemożliwego do opanowania, niewspółmiernego do zagrożenia lęku przed ustalonymi obiektami albo zjawiskami. Fobie są zaburzeniami w fototerapia definicja.
Co znaczy FAS:
Jak lepiej Fetal Alcohol Syndrome. Patrz: alkoholowy zespół płodowy fototerapia co znaczy.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest fototerapia znaczenie w Słownik F .