ENKEFALINY ENDORFINY co to jest
Definicja endorfiny i enkefaliny znaczy: neuropeptydów; mają właściwości morfiny i działają na.

Czy przydatne?

Co to znaczy endorfiny i enkefaliny

Co to jest ENDORFINY I ENKEFALINY Wykrywane w mózgu, wytwarzane poprzez organizm substancje, które zaliczane są do tak zwany neuropeptydów; mają właściwości morfiny i działają na receptor opiatowy, odgrywają najprawdopodobniej istotną rolę w powstawaniu uzależnień; wpływają na przekaźnictwo neuronalne i mogą występować jako tak zwany współprzekaźniki. Przypisuje im się wpływ na odczuwanie bólu i powstawanie uczucia przyjemności i zadowolenia.
Przyg. dr nauk medycznych Bohdan T. Woronowicz
Patrz także: Centrum Konsultacyjne AKMED
Co znaczy Ekstazy:
Porównanie slangowe: exc, cadillac, E, śnieżna kula. Została uzyskana z gałki muszkatołowej w 1914 r. Pod względem chemicznym jest analogiem amfetaminy - należy do ekipy amfetamin metylowych (inny narkotyk z endorfiny i enkefaliny co znaczy.
Krzyżówka Etiologia:
Dlaczego Powody i geneza dolegliwości, ogół czynników powodujących zachorowanie. Przyg.: Wojciech Imielski endorfiny i enkefaliny krzyżówka.
Co to jest Eustres:
Jak lepiej mobilizujący i motywujący do działania. Pozytywny aspekt stresu. Przyjmuje się, iż ten rodzaj stresu jest konieczny dla wielu form ludzkiej aktywności, gdyż mobilizuje człowieka do realizacji różnych endorfiny i enkefaliny co to jest.
Słownik Esperal:
Kiedy Patrz: disulfiram endorfiny i enkefaliny słownik.
Czym jest Empatia:
Od czego zależy charakteru oznaczająca zdolność współodczuwania emocji, emocjonalnego współbrzmienia z innymi. Jest czymś więcej, niż umiejętnością współczucia, gdyż implikuje także zdolność serdecznego przeżywania endorfiny i enkefaliny czym jest.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest endorfiny i enkefaliny znaczenie w Słownik E .