EKSTAZY co to jest
Definicja ekstazy znaczy: r. Pod względem chemicznym jest analogiem amfetaminy - należy do ekipy.

Czy przydatne?

Co to znaczy ekstazy

Co to jest EKSTAZY MDMA; nazwy slangowe: exc, cadillac, E, śnieżna kula. Została uzyskana z gałki muszkatołowej w 1914 r. Pod względem chemicznym jest analogiem amfetaminy - należy do ekipy amfetamin metylowych (inny narkotyk z tej ekipy to MDA – “narkotyk miłości” wywołuje pozytywne uczucia do innych i głęboką empatię).
W Stanach Zjednoczonych Ameryki od lat 70-tych rosło zainteresowanie tą substancją w szczególności pośród młodzieży związanej z muzyką techno. Stosowana była jako środek wspomagający psychoterapię (redukował wszelakie zachowania obronne). W 1985 zdelegalizowano ekstazy i wszystkie inne substancje o podobnej strukturze chemicznej i działaniu.
Przyjmowana jest przeważnie w trakcie dyskotek i rozmaitych techno-party, jako środek, który pozwala “tańczyć bez przerwy”. Skład tabletek “ekstazy” może być zmienny, mogą one zawierać także amfetaminę.
Wygląd i sposób podania
Białe albo kolorowe pastylki z wytłoczonymi wzorami, przyjmowane doustnie.
Działanie
Daje bardzo mocne doznania zmysłowe i emocjonalne, pobudza, wywołuje euforię, daje wrażenie fizycznej i psychicznej lekkości, łatwego kontaktowania się z ludźmi. Zanikają zahamowania i granice, powiększa się aktywność seksualna. Kompletnie rozluźnia, likwiduje poczucie głodu i potrzebę snu.
Działanie uboczne: rozszerzenie źrenic, przyrost napięcia mięśniowego, przyspieszona i arytmiczna robota serca, przyrost ciśnienia.
Zatrucie: drgawki, strata przytomności, zaburzenia regulacji cieplnej - możliwa zgon z przegrzania.
Gdy przestaje działać:
Czas działania do 5 godz. Symptomy po zażyciu utrzymują się poprzez kolejne 24 - 48 godz. Następuje wyczerpanie i senność, zaburzenia koordynacji ruchowej, trudności z koncentracją uwagi, irytacja, obniżenie nastroju, zawroty głowy, mdłości.
Efekty przewlekłego stosowania:
Epizody psychotyczne, depresja, trwałe uszkodzenie nie wszystkich struktur w mózgu, agresja, przemoc, kradzieże, upośledzenie pamięci, uszkodzenie wątroby i nerek, złamania kości, psucie się zębów (usuwa wapń z organizmu) i flashback’i – krótkie, samoistne epizody lękowe.
Jak rozpoznać?
Przyspieszony oddech, popękane naczyńka krwionośne, w szczególności na twarzy.
Przyg. Elżbieta Kalinowska
Co to jest Endorfiny I Enkefaliny:
Porównanie wytwarzane poprzez organizm substancje, które zaliczane są do tak zwany neuropeptydów; mają właściwości morfiny i działają na receptor opiatowy, odgrywają najprawdopodobniej istotną rolę w ekstazy co to jest.
Definicja Etiologia:
Dlaczego Powody i geneza dolegliwości, ogół czynników powodujących zachorowanie. Przyg.: Wojciech Imielski ekstazy definicja.
Co znaczy Epizod Choroby:
Jak lepiej względnie krótkotrwały rzut dolegliwości, np. psychozy, po którym następuje remisja. Epizod chorobowy może być jedynym pośrodku życia i nigdy się nie powtórzyć, jednak z praktycznego punktu widzenia ekstazy co znaczy.
Słownik Emocje:
Kiedy poprzez człowieka mogą cechować się ustalonym nasileniem i znakiem. Symbol emocji pozwala kwalifikować je w dwie kluczowe ekipy: emocje niekorzystne na przykład złość, rozpacz, rozczarowanie i emocje ekstazy słownik.
Znaczenie Ekstrawersja:
Od czego zależy osobowości polegająca na poszukiwaniu przeżyć o charakterze społecznym, wynikająca z potrzeby stymulowania się bodźcami społecznymi. Na poziomie zachowania znaczy otwartość na ludzi, chętne ekstazy znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest ekstazy znaczenie w Słownik E .