EKSTAZY co to jest
Definicja ekstazy znaczy: r. Pod względem chemicznym jest analogiem amfetaminy - należy do ekipy.

Czy przydatne?

Co to znaczy ekstazy

Co to jest EKSTAZY MDMA; nazwy slangowe: exc, cadillac, E, śnieżna kula. Została uzyskana z gałki muszkatołowej w 1914 r. Pod względem chemicznym jest analogiem amfetaminy - należy do ekipy amfetamin metylowych (inny narkotyk z tej ekipy to MDA – “narkotyk miłości” wywołuje pozytywne uczucia do innych i głęboką empatię).
W Stanach Zjednoczonych Ameryki od lat 70-tych rosło zainteresowanie tą substancją w szczególności pośród młodzieży związanej z muzyką techno. Stosowana była jako środek wspomagający psychoterapię (redukował wszelakie zachowania obronne). W 1985 zdelegalizowano ekstazy i wszystkie inne substancje o podobnej strukturze chemicznej i działaniu.
Przyjmowana jest przeważnie w trakcie dyskotek i rozmaitych techno-party, jako środek, który pozwala “tańczyć bez przerwy”. Skład tabletek “ekstazy” może być zmienny, mogą one zawierać także amfetaminę.
Wygląd i sposób podania
Białe albo kolorowe pastylki z wytłoczonymi wzorami, przyjmowane doustnie.
Działanie
Daje bardzo mocne doznania zmysłowe i emocjonalne, pobudza, wywołuje euforię, daje wrażenie fizycznej i psychicznej lekkości, łatwego kontaktowania się z ludźmi. Zanikają zahamowania i granice, powiększa się aktywność seksualna. Kompletnie rozluźnia, likwiduje poczucie głodu i potrzebę snu.
Działanie uboczne: rozszerzenie źrenic, przyrost napięcia mięśniowego, przyspieszona i arytmiczna robota serca, przyrost ciśnienia.
Zatrucie: drgawki, strata przytomności, zaburzenia regulacji cieplnej - możliwa zgon z przegrzania.
Gdy przestaje działać:
Czas działania do 5 godz. Symptomy po zażyciu utrzymują się poprzez kolejne 24 - 48 godz. Następuje wyczerpanie i senność, zaburzenia koordynacji ruchowej, trudności z koncentracją uwagi, irytacja, obniżenie nastroju, zawroty głowy, mdłości.
Efekty przewlekłego stosowania:
Epizody psychotyczne, depresja, trwałe uszkodzenie nie wszystkich struktur w mózgu, agresja, przemoc, kradzieże, upośledzenie pamięci, uszkodzenie wątroby i nerek, złamania kości, psucie się zębów (usuwa wapń z organizmu) i flashback’i – krótkie, samoistne epizody lękowe.
Jak rozpoznać?
Przyspieszony oddech, popękane naczyńka krwionośne, w szczególności na twarzy.
Przyg. Elżbieta Kalinowska
Co znaczy Epizod Choroby:
Porównanie względnie krótkotrwały rzut dolegliwości, np. psychozy, po którym następuje remisja. Epizod chorobowy może być jedynym pośrodku życia i nigdy się nie powtórzyć, jednak z praktycznego punktu widzenia ekstazy co znaczy.
Krzyżówka Elektrowstrząsy (ECT):
Dlaczego elektrowstrząsowa zaburzeń psychicznych (z angielskiego: electroconvulsive therapy). To jest zwykle forma leczenia ostatniego rzutu, a zatem wybierana poprzez lekarzy wówczas, gdy w lekoopornych ekstazy krzyżówka.
Co to jest Eustres:
Jak lepiej mobilizujący i motywujący do działania. Pozytywny aspekt stresu. Przyjmuje się, iż ten rodzaj stresu jest konieczny dla wielu form ludzkiej aktywności, gdyż mobilizuje człowieka do realizacji różnych ekstazy co to jest.
Słownik Ekstrawersja:
Kiedy osobowości polegająca na poszukiwaniu przeżyć o charakterze społecznym, wynikająca z potrzeby stymulowania się bodźcami społecznymi. Na poziomie zachowania znaczy otwartość na ludzi, chętne ekstazy słownik.
Czym jest Elektroencefalografia (EEG):
Od czego zależy aktywności bioelektrycznej mózgu, polegająca na zbieraniu z powierzchni czaszki fal generowanych poprzez mózgowe komórki nerwowe. Fale odbierane są przez szczególne, umieszczone na głowie elektrody i ekstazy czym jest.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest ekstazy znaczenie w Słownik E .