TRADYCJI DWANAŚCIE co to jest
Definicja Dwanaście Tradycji AA znaczy: główne; wyzdrowienie każdego z nas zależy gdyż od jedności.

Czy przydatne?

Co to znaczy Dwanaście Tradycji AA

Co to jest DWANAŚCIE TRADYCJI AA To są zasady organizacyjne Wspólnoty Anonimowych Alkoholików:
Nasze wspólne dobro powinno być główne; wyzdrowienie każdego z nas zależy gdyż od jedności Anonimowych Alkoholików.
Jedynym i głównym autorytetem w naszej Wspólnocie jest miłujący Bóg, jakkolwiek może się On wyrażać w sumieniu każdej ekipy. Nasi przewodnicy są tylko zaufanymi sługami, oni nami nie rządzą.
Jedynym warunkiem przynależności do AA jest marzenie zaprzestania picia.
Każda ekipa powinna być niezależna we wszystkich kwestiach, z zastrzeżeniem tych spraw, które dotyczą innych grup albo AA jako całości.
Każda ekipa ma jeden kluczowy cel: nieść posłanie alkoholikowi, który ciągle cierpi.
Ekipa AA nigdy nie powinna popierać, finansować ani użyczać nazwy AA żadnym pokrewnym ośrodkom ani jakimkolwiek przedsiębiorstwom, ażeby problemy finansowe, majątkowe albo kwestie ambicjonalne nie odrywały nas od głównego celu.
Każda ekipa AA powinna być samowystarczalna i nie powinna przyjmować dotacji z zewnątrz.
Działalność we wspólnocie AA powinna zawsze pozostać honorowa; dopuszcza się jednak zatrudnianie niezbędnych pracowników w służbach AA.
Anonimowi Alkoholicy nie powinni nigdy stać się organizacją; dopuszcza się jednak tworzenie służb i komisji bezpośrednio odpowiedzialnych wobec tych, którym służą.
Anonimowi Alkoholicy nie zajmują stanowiska wobec problemów spoza ich Wspólnoty, tak aby imię AA nie zostało uwikłane w publiczne polemiki.
Nasze wpływ na zewnątrz opiera się na przyciąganiu, a nie na reklamowaniu; musimy zawsze zachowywać osobistą anonimowość wobec prasy, radia i filmu.
Anonimowość stanowi duchową podstawę wszystkich naszych tradycji, przypominając nam zawsze o pierwszeństwie zasad przed osobistymi ambicjami.
Oprac: dr nauk medycznych Bohdan T. Woronowicz
Patrz także: Centrum Konsultacyjne AKMED
Co to jest Deprywacja Potrzeby:
Porównanie zaspokojenia jakiejś potrzeby (ustalenie stosowane czasem także dla ustalenia stanu psychicznego/emocjonalnego wynikającego z sytuacji takiego braku możliwości). Przyg.: Wojciech Imielski dwanaście tradycji aa co to jest.
Definicja Disulfiram:
Dlaczego najwyższym stopniu znanym środkiem wywołującym awersję i uczulającym na alkohol. W latach dwudziestych substancja o tym składzie chemicznym była stosowana w przemyśle do przyspieszenia wulkanizacji dwanaście tradycji aa definicja.
Co znaczy Depersonalizacja:
Jak lepiej nierealności własnej osoby, zaburzenie albo strata poczucia własnej tożsamości, uczucie, iż swoja osoba jest obca, dziwna, nierealna, nierzeczywista. ?agodnie nasilona może być obecna w zaburzeniach dwanaście tradycji aa co znaczy.
Słownik Detoksykacja:
Kiedy odtruwanie - usunięcie z organizmu albo zobojętnianie substancji trującej (na przykład alkoholu, narkotyku, czy nadmiernej dawki leku). Detoksykacja osób uzależnionych od alkoholu kończy przeważnie dwanaście tradycji aa słownik.
Znaczenie Dekompensacja:
Od czego zależy terminologii funkcjonowania organicznego, termin dekompensacja znaczy załamanie się przejściowej ròwnowagi osiągniętej poprzez chorą część organizmu w drodze systemòw adaptacji. W zakresie psychiki dwanaście tradycji aa znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest Dwanaście Tradycji AA znaczenie w Słownik D .