DEPRESJA co to jest
Definicja depresja znaczy: szacunku do siebie, płaczliwością, stratą zainteresowań i brakiem.

Czy przydatne?

Co to znaczy depresja

Co to jest DEPRESJA Depresja może objawiać się przygnębieniem, smutkiem, poczuciem winy, spadkiem zaufania albo szacunku do siebie, płaczliwością, stratą zainteresowań i brakiem zadowolenia z aktywności, które do chwili obecnej sprawiały przyjemność, zaburzeniami snu (poprzednie budzenie się, bezsenność), zmniejszeniem popędu seksualnego, stratą łaknienia, spadkiem wagi, brakiem energii, szybkim męczeniem się, myślami albo próbami samobójczymi, trudnościami w podejmowaniu decyzji, pogorszeniem pamięci i trudnościami w koncentracji uwagi aż do całkowitej niezdolności do pracy. Chory może mieć smutny, napięty słowo twarzy, ubogą mimikę i monotonny głos.
Niekiedy depresji towarzyszą choroby cielesne, na przykład bóle w obrębie klatki piersiowej, bóle brzucha i in. W razie ciężkiej depresji mogą ponadto pojawić się urojenia obarczenia winą (na przykład bezpodstawne przekonanie o popełnieniu jakiegoś przestępstwa), hipochondryczne, prześladowcze, ksobne, katastroficzne, albo omamy słuchowe (na przykład chory może słyszeć głosy szydzące z niego albo potępiające go). Istnieje także zagrożenie realizacji zamiarów samobójczych poprzez chorego.
Depresję leczy się stosując psychoterapię i (albo) leki przeciwdepresyjne.
Patrz również: samobójstwo
Przyg. Bogusław Włodawiec
Co to jest Depersonalizacja:
Porównanie nierealności własnej osoby, zaburzenie albo strata poczucia własnej tożsamości, uczucie, iż swoja osoba jest obca, dziwna, nierealna, nierzeczywista. ?agodnie nasilona może być obecna w zaburzeniach depresja co to jest.
Definicja Deprywacja Potrzeby:
Dlaczego zaspokojenia jakiejś potrzeby (ustalenie stosowane czasem także dla ustalenia stanu psychicznego/emocjonalnego wynikającego z sytuacji takiego braku możliwości). Przyg.: Wojciech Imielski depresja definicja.
Co znaczy Delirium Tremens:
Jak lepiej Patrz: majaczenie alkoholowe depresja co znaczy.
Słownik Dwanaście Tradycji AA:
Kiedy organizacyjne Wspólnoty Anonimowych Alkoholików: Nasze wspólne dobro powinno być główne; wyzdrowienie każdego z nas zależy gdyż od jedności Anonimowych Alkoholików. Jedynym i głównym autorytetem w depresja słownik.
Znaczenie Dysleksja:
Od czego zależy zaburzenie w strukturze centralnego układu nerwowego, które przejawia się w specyficznych trudnościach w uczeniu się czytania, pisania i techniki pisania. W nie wszystkich sytuacjach współwystępuje z depresja znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest depresja znaczenie w Słownik D .