DWUBIEGUNOWA AFEKTYWNA CHOROBA co to jest
Definicja choroba afektywna dwubiegunowa znaczy: manii, które mogą, lecz nie muszą, być.

Czy przydatne?

Co to znaczy choroba afektywna dwubiegunowa

Co to jest CHOROBA AFEKTYWNA DWUBIEGUNOWA Dolegliwość dwubiegunowa charakteryzuje się przemiennym występowaniem wyraźnych okresów depresji i manii, które mogą, lecz nie muszą, być przedzielone okresem bez zaburzeń chorobowych. Symptomy psychotyczne występują raczej w momencie manii i objawiają się stałym pobudzeniem, wygórowaną samooceną, nastawieniami wielkościowymi, gonitwą myśli, skojarzeniami dźwiękowymi, nieprzemyślanym wydawaniem pieniędzy i nierozważnymi kontaktami seksualnymi. U różnych pacjentów symptomy mogą mieć różne nasilenie
Czynnik Etiologiczny:
Czynnik mający przyczynowy udział w powstawaniu dolegliwości, zdarzenie powodujące chorobę, będące jej powodem albo jedną z przyczyn. Przyg.: Wojciech Imielski choroba afektywna dwubiegunowa co to jest.
Ciąg Intoksykacyjny:
poprzez dłuższy czas, wprowadzania się w stan upojenia albo odurzenia substancją psychoaktywną, zwykle z przerwami tylko na sen. Pośrodku intoksykacyjnym organizm pozostaje pod stałym wpływem choroba afektywna dwubiegunowa definicja.
Charakteropatia:
poprzez profesora psychiatrii Tadeusza Bilikiewicza na ustalenie zaburzeń osobowości i zachowania spowodowanych organicznym uszkodzeniem mózgu i dla odróżnienia ich od zaburzeń charakteru stworzonych choroba afektywna dwubiegunowa co znaczy.
Cyklofrenia:
Patrz: dolegliwość afektywna dwubiegunowa choroba afektywna dwubiegunowa słownik.
Czynności Przymusowe:
Zobacz kompulsje choroba afektywna dwubiegunowa znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest choroba afektywna dwubiegunowa znaczenie w Słownik C .