AUTOPSYCHOTERAPIA co to jest
Definicja autopsychoterapia znaczy: poprawę stanu własnego samopoczucia, poziomu przystosowania czy.

Czy przydatne?

Co to znaczy autopsychoterapia

Co to jest AUTOPSYCHOTERAPIA Działania psychoterapeutyczne podejmowane we własnym zakresie i wobec siebie samego, mające na celu poprawę stanu własnego samopoczucia, poziomu przystosowania czy szerzej - zdrowia psychicznego. Odpowiednikiem są rozmaite techniki relaksacji i obniżania poziomu lęku. Także medytacja, sport a nawet modlitwa mogą być traktowane jako pewna forma autopsychoterapii.
Przyg.: Wojciech Imielski
Autoagresja:
zachowań wrogich wobec samego siebie, niebezpiecznych dla samego siebie, takich jak samookaleczenia, samobójstwo i inne. Zachowania autoagresywne mogą mieć również charakter bierny (np. głodzenie się autopsychoterapia co to jest.
Ambiwalencja:
uczuć, przeżywanie dwojakich, sprzecznych, regularnie przeciwstawnych emocji, nawet w relacji do tego samego obiektu - symptom mechanizmów rozszczepiennych, aktualny w psychozach, typowo w autopsychoterapia definicja.
Abstynencja:
wyrzeczenie się (z łaciny abstinentia - wstrzemięźliwość, powściągliwość; powstrzymywanie się od czegoś) na przykład alkoholu, tytoniu i tak dalej Do przeważnie spotykanych motywów abstynencji należą autopsychoterapia co znaczy.
Anhedonia:
brak możliwości czerpania zadowolenia z życia, cieszenia się życiem - symptom typowy dla depresji i depresyjnych zaburzeń nastroju, czasami aktualny również w innych zaburzeniach, gdzie depresyjny autopsychoterapia słownik.
Antyspołeczność:
aspołecznych i dodatkowo tendencji do występowania przeciwko społeczeństwu, skłonność do czynnych zachowań uderzających w wartości socjalne, np. do zachowań agresywnych, przestępczych autopsychoterapia znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest autopsychoterapia znaczenie w Słownik A .