WZIĄĆ KOGOŚ PANTOFEL co to jest
Definicja WZIĄĆ (KOGOŚ) POD PANTOFEL (POT.). Słownik zwykle o relacji żony do męża: rządzić kimś.

Czy przydatne?

Definicja wziąć (kogoś) pod pantofel (pot.)

Co to jest WZIĄĆ (KOGOŚ) POD PANTOFEL (POT.): zwykle o relacji żony do męża: rządzić kimś, narzucać mu własną wolę: Zaraz po ślubie role się odwróciły - żona wzięła go pod pantofel, a on pokornie na to przystał

Co znaczy Widzieć (Coś) W Jasnych [Różowych] Kolorach [Barwa:
Porównanie być optymistą: Lubię obcować z ludźmi, którzy widzą wszystko w jasnych kolorach. Zwykle udziela mi się ich optymizm wziąć (kogoś) pod pantofel (pot.) co znaczy.
Krzyżówka W Sile Wieku:
Dlaczego o człowieku dojrzałym, lecz jeszcze niestarym: Wojtek był mężczyzną w sile wieku i na tyle atrakcyjnym, aby nie martwić się o towarzystwo kobiet wziąć (kogoś) pod pantofel (pot.) krzyżówka.
Co to jest Wodzić Oczami [Spojrzeniem, Wzrokiem] (Za Kimś, Cz:
Jak lepiej jakiś przedmiot w ruchu, nie spuszczać z niego wzroku, śledzić każdy ruch: Na meczu tenisowym kibice wodzą oczami za piłką, która mknie czasem z szybkością grubo powyżej sto kilometrów na godzinę wziąć (kogoś) pod pantofel (pot.) co to jest.
Słownik Wodzić (Kogoś) Za Nos:
Kiedy sprytnie kimś kierować, rządzić, narzucać komuś własną wolę: Stefanowi wydaje się, iż to on trzęsie całym domem, naprawdę jednak Marysia wodzi go za nos i robi z nim, co chce wziąć (kogoś) pod pantofel (pot.) słownik.
Czym jest Wart Grzechu:
Od czego zależy o kimś albo o czymś (regularnie o kobiecie) pociągającym, atrakcyjnym: Rozejrzawszy się po okolicy, skonstatował: miejsce warte grzechu, towarzystwo takie sobie wziąć (kogoś) pod pantofel (pot.) czym jest.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest wziąć (kogoś) pod pantofel znaczenie w Znaczenie zwrotu W .