WZIĄĆ KOGOŚ PANTOFEL co to jest
Definicja WZIĄĆ (KOGOŚ) POD PANTOFEL (POT.). Słownik zwykle o relacji żony do męża: rządzić kimś.

Czy przydatne?

Definicja wziąć (kogoś) pod pantofel (pot.)

Co to jest WZIĄĆ (KOGOŚ) POD PANTOFEL (POT.): zwykle o relacji żony do męża: rządzić kimś, narzucać mu własną wolę: Zaraz po ślubie role się odwróciły - żona wzięła go pod pantofel, a on pokornie na to przystał

(Coś) Wisi (Komuś) Nad Głową:
coś wymaga załatwienia, rozwiązania: Nie chcąc, tak aby cokolwiek wisiało mu nad głową i psuło nadchodzące wakacje, Rafał zmobilizował się i zdał wszystkie egzaminy w pierwszym terminie wziąć (kogoś) pod pantofel (pot.) co to jest.
Wylać (Komuś) Kubeł [Wiadro] Zimnej Wody (Na Głowę:
ostudzić czyjś zapał, pozbawić kogoś złudzeń: Już planowałem, na co wydam premię, a tu szef wylał mi kubeł zimnej wody na głowę, mówiąc, iż żadnej premii nie będzie wziąć (kogoś) pod pantofel (pot.) definicja.
Wyciskać (Z Kogoś) Siódme Poty:
zmuszać kogoś do ciężkiej pracy albo doprowadzać kogoś do wielkiego zmęczenia: Gospodarz płacił dobrze, lecz wyciskał z wynajętych robotników siódme poty wziąć (kogoś) pod pantofel (pot.) co znaczy.
Wyglądać [Czuć Się] Jak Pączek W Maśle:
wyglądać, czuć się świetnie, mieć bardzo dobre warunki życiowe: Chyba służy ci małżeństwo, ponieważ wyglądasz jak pączek w maśle wziąć (kogoś) pod pantofel (pot.) słownik.
Wylecieć (Skądś) Na (Zbity) Pysk (Wulg.):
zostać skądś wyrzuconym: Gdy przyszedł na trening podpity, wyleciał z klubu na zbity pysk wziąć (kogoś) pod pantofel (pot.) znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest wziąć (kogoś) pod pantofel znaczenie w Znaczenie zwrotu W .