WYŁOŻYĆ KAWĘ [KAWA] ŁAWĘ co to jest
Definicja WYŁOŻYĆ KAWĘ [KAWA] NA ŁAWĘ (POT.). Słownik wytłumaczyć coś komuś w sposób jasny i.

Czy przydatne?

Definicja wyłożyć kawę [kawa] na ławę (pot.)

Co to jest WYŁOŻYĆ KAWĘ [KAWA] NA ŁAWĘ (POT.): wytłumaczyć coś komuś w sposób jasny i zrozumiały, powiedzieć coś otwarcie, bez niedomówień: Wyłożyłem mu kawę na ławę, jak działa nasza fundacja, lecz nie wyglądał na osobę, która rozumie reguły gry

W Siną Dal:
w odległe miejsce, nie wiadomo gdzie: Sublokator pani Żakowej okazał się pospolitym złodziejem - pod nieobecność gospodyni zabrał jej wszystkie kosztowności i odjechał w siną dal wyłożyć kawę [kawa] na ławę (pot.) co to jest.
W Pocie Czoła:
z ogromnym trudem, wysiłkiem, bardzo ciężko: Bronek stał jak skamieniały i z przerażeniem patrzył, jak płomienie pochłaniają to wszystko, na co pracował w pocie czoła poprzez całe życie wyłożyć kawę [kawa] na ławę (pot.) definicja.
Wywoływać Wilka Z Lasu:
wywołać nieszczęście poprzez samo mówienie na jakiś temat, kusić los: - A jeżeli jutro będzie padać? - Nie wywołuj wilka z lasu wyłożyć kawę [kawa] na ławę (pot.) co znaczy.
Wyrastać [Wyskakiwać I In.] Jak Spod Ziemi:
pojawiać się gdzieś niespodziewanie: Edyta szła wieczorem poprzez park, kiedy nagle wyrosło przed nią jak spod ziemi trzech mężczyzn wyłożyć kawę [kawa] na ławę (pot.) słownik.
Wpaść [Leźć, Dostać Się] (Komuś, Czemuś) W Paszczę:
narazić się na niebezpieczeństwo: Wszyscy zastanawiali się, czy detektyw Rudkiewicz jest taki odważny, czy całkowicie pozbawiony wyobraźni, iż lezie tym zbirom prosto w paszczę wyłożyć kawę [kawa] na ławę (pot.) znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest wyłożyć kawę [kawa] na ławę znaczenie w Znaczenie zwrotu W .