TRZYMAĆ GĘBĘ [BUZIĘ] KŁÓDKĘ co to jest
Definicja TRZYMAĆ GĘBĘ [BUZIĘ] NA KŁÓDKĘ (POT.). Słownik przestać mówić, być cicho, nie ujawniać.

Czy przydatne?

Definicja trzymać gębę [buzię] na kłódkę (pot.)

Co to jest TRZYMAĆ GĘBĘ [BUZIĘ] NA KŁÓDKĘ (POT.): przestać mówić, być cicho, nie ujawniać czegoś: Trzymaj gębę na kłódkę i nie mów nikomu, co tutaj widziałeś

Toczka W Toczkę:
precyzyjnie tak samo, kropka w kropkę (z ros.): Jak was rozpoznać? Nie dość, iż jesteś toczka w toczkę jak twój brat, to jeszcze ubieracie się identycznie trzymać gębę [buzię] na kłódkę (pot.) co to jest.
Tonąć W Długach:
być bardzo zadłużonym, zapożyczonym: Zakład tonął w długach, pensje dla załogi wypłacano nieregularnie, lecz na szczególne nagrody dla zarządu kapitał się znalazły trzymać gębę [buzię] na kłódkę (pot.) definicja.
Tam, Gdzie Diabeł Mówi Dobranoc:
gdzieś bardzo daleko, nie wiadomo precyzyjnie gdzie: Jankowi i Basi znudziło się miejskie życie i wyprowadzili się tam, gdzie diabeł mówi dobranoc. Podobno hodują konie gdzieś w Bieszczadach trzymać gębę [buzię] na kłódkę (pot.) co znaczy.
Traktować (Kogoś, Coś) Z Góry:
traktować lekceważąco, z wyższością: Traktował ludzi z góry i dlatego nie miał przyjaciół trzymać gębę [buzię] na kłódkę (pot.) słownik.
To (Całkiem) Inna Para Kaloszy:
to zupełnie inna kwestia, to całkiem co innego: Lubię cię, lecz poręczenie tak dużej stawki pożyczki to zupełnie inna para kaloszy trzymać gębę [buzię] na kłódkę (pot.) znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest trzymać gębę [buzię] na znaczenie w Znaczenie zwrotu T .