SCHODZIĆ [USTĘPOWAĆ USUWAĆ co to jest
Definicja SCHODZIĆ [USTĘPOWAĆ, USUWAĆ SIĘ] (KOMUŚ) Z DROGI. Słownik unikać kogoś, ustępować komuś.

Czy przydatne?

Definicja schodzić [ustępować, usuwać się] (komuś) z drogi

Co to jest SCHODZIĆ [USTĘPOWAĆ, USUWAĆ SIĘ] (KOMUŚ) Z DROGI: unikać kogoś, ustępować komuś, nie sprzeciwiać się: Szefowa jest dziś tak podminowana, iż lepiej schodzić jej z drogi. Ciekawe, co ją ugryzło?

Skoczyć [Pójść] (Dla Kogoś, Za Kimś) W Ogień:
być gotowym na wszystko dla kogoś: Nowy wuefista natychmiast stał się ulubieńcem wszystkich uczniów. Skoczyliby za nim w ogień schodzić [ustępować, usuwać się] (komuś) z drogi co to jest.
Spadła (Komuś) Zasłona Z Oczu [Spadły (Komuś) Łusk:
ktoś poznał prawdę, utracił złudzenia: Musiał minąć rok, tak aby spadły mu łuski z oczu i aby przekonał się, kim faktycznie jest człowiek, którego uważał za przyjaciela schodzić [ustępować, usuwać się] (komuś) z drogi definicja.
(Gdzieś) Siekierę Można Powiesić (Pot.):
gdzieś jest pełno dymu lub panuje mocny zaduch: Wywietrz czym prędzej ten pokój, przecież tu siekierę można powiesić schodzić [ustępować, usuwać się] (komuś) z drogi co znaczy.
Siedzieć Jak Na Tureckim Kazaniu:
słuchać czegoś, czego się nie rozumie: Studenci siedzieli na wykładzie jak na tureckim kazaniu schodzić [ustępować, usuwać się] (komuś) z drogi słownik.
(Coś) (Samo) Wpadło (Komuś) W Ręce:
coś przypadkiem, w ogóle tego nie poszukując ani nie zabiegając o to: W małym antykwariacie na Starówce wpadł mi w ręce prawdziwy biały kruk - egzemplarz pierwszego wydania Pana Tadeusza schodzić [ustępować, usuwać się] (komuś) z drogi znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest schodzić [ustępować, usuwać znaczenie w Znaczenie zwrotu S .