NIECH KOGOŚ LICHO PORWIE co to jest
Definicja NIECH (KOGOŚ, COŚ) LICHO (PORWIE [WEŹMIE]) (POT.). Słownik delikatne przekleństwo.

Czy przydatne?

Definicja niech (kogoś, coś) licho (porwie [weźmie]) (pot.)

Co to jest NIECH (KOGOŚ, COŚ) LICHO (PORWIE [WEŹMIE]) (POT.): delikatne przekleństwo wyrażające irytację, zniecierpliwienie, żal do kogoś: Lecz mnie nastraszyłaś, niech cię licho porwie!

Co znaczy Nawarzyć Piwa (Komuś):
Porównanie wpędzić siebie albo kogoś w kłopoty: Sama sobie nawarzyłaś piwa, to musisz ponieść skutki. Trzeba było zdawać egzaminy, a nie włóczyć się po klubach niech (kogoś, coś) licho (porwie [weźmie]) (pot.) co znaczy.
Krzyżówka Na Wariackich Papierach:
Dlaczego przygotowania, pospiesznie, chaotycznie: Ten mój wyjazd to było istne szaleństwo. Nie było czasu na przygotowania, na zakupy, na pożegnania ze znajomymi. Wszystko odbyło się na wariackich papierach niech (kogoś, coś) licho (porwie [weźmie]) (pot.) krzyżówka.
Co to jest Nie Mieć Co Do Garnka [Gęby] Włożyć:
Jak lepiej być w bardzo złej sytuacji materialnej, nie mieć co jeść: Jego żona nie ma co do garnka włożyć, a on przepija każdy grosz, jaki uda mu się zarobić niech (kogoś, coś) licho (porwie [weźmie]) (pot.) co to jest.
Słownik Nie Mieć Zielonego [Bladego] Pojęcia:
Kiedy nie wiedzieć o czymś zupełnie nic i nie wyrażać specjalnego zainteresowania daną sprawą: Nie mogę ci nic poradzić, nie mam zielonego definicje, co może pomóc na oparzenie niech (kogoś, coś) licho (porwie [weźmie]) (pot.) słownik.
Czym jest (Coś Na Kimś) Wisi Jak Na Kołku [Na Kiju] (Pot.):
Od czego zależy na kimś leży, jest zbyt luźne, źle dopasowane: Ta sukienka ślubna z nowej kolekcji Versace tak się Iwonie spodobała, iż nie docierały do niej jakiekolwiek argumenty, łącznie z tymi, iż jest za droga niech (kogoś, coś) licho (porwie [weźmie]) (pot.) czym jest.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest niech (kogoś, coś) licho znaczenie w Znaczenie zwrotu N .