DROGA TĘDY co to jest
Definicja NIE TĘDY DROGA!. Słownik zwrot stosowany wtedy, gdy chce się powiedzieć, iż czyjś tok.

Czy przydatne?

Definicja nie tędy droga!

Co to jest NIE TĘDY DROGA!: zwrot stosowany wtedy, gdy chce się powiedzieć, iż czyjś tok rozumowania albo sposób postępowania jest niewłaściwy: O nie, mój drogi! Ani ja, ani ojciec nie będziemy odrabiać za ciebie lekcji. Nie tędy droga. Na klasówce nas nie będzie i jak sobie wtedy poradzisz?

Co znaczy Nie Tknąć [Nie Ruszyć] (Kogoś) Palcem:
Porównanie nie zrobić komuś żadnej krzywdy, pozostawić kogoś w spokoju: Panie władzo, niech pan nie wierzy w to, co on mówi. Nawet go nie tknąłem palcem, to on rozpoczął awanturę nie tędy droga! co znaczy.
Krzyżówka Nie Znać [Nie Być Pewnym, Nie Wiedzieć] Dnia Ani G:
Dlaczego być zależnym od swego przeznaczenia, nie mieć wpływu na to, co przyniesie los: Na wojnie wszystko jest ogromną loterią, nikt nie zna dnia ani godziny nie tędy droga! krzyżówka.
Co to jest Nawet (Komuś) Się Nie Śniło:
Jak lepiej ktoś nie był w stanie wyobrazić sobie czegoś, wymarzyć, uwierzyć, iż coś nastąpi: Naszym rodzicom nawet się nie śniło, iż będą kiedyś bez przeszkód wyjeżdżać za granicę nie tędy droga! co to jest.
Słownik Na Krechę [Kreskę, Zeszyt] (Pot.):
Kiedy nie płacąc w tym momencie, na kredyt: Przewarzająca część mieszkańców wsi nie ma pracy, dlatego już od połowy miesiąca błagają sklepikarza, aby sprzedał im na krechę najpotrzebniejsze produkty nie tędy droga! słownik.
Czym jest Nabijać Sobie Czymś Głowę:
Od czego zależy myśleć o czymś nieustannie, przejmować się czymś: Tak sobie nabiłam głowę tym, co mi opowiedziałaś, iż do trzeciej w nocy nie mogłem zasnąć nie tędy droga! czym jest.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest nie tędy droga znaczenie w Znaczenie zwrotu N .