MIEĆ GROSZ CZEGOŚ co to jest
Definicja NIE MIEĆ ZA GROSZ (CZEGOŚ). Słownik być kompletnie pozbawionym jakiejś pozytywnej cechy.

Czy przydatne?

Definicja nie mieć za grosz (czegoś)

Co to jest NIE MIEĆ ZA GROSZ (CZEGOŚ): być kompletnie pozbawionym jakiejś pozytywnej cechy, za co jest się krytykowanym, ganionym: Ona nie ma za grosz przyzwoitości, skoro odważyła się tu przyjść po tym, co zrobiła

Co znaczy Nie Wziąć [Nie Dostać, Nie Otrzymać] (Złamanego) G:
Porównanie dostać jakichkolwiek pieniędzy: Staszek przygotował projekt obchodów 500 lecia swego rodzinnego miasteczka, lecz nie wziął za to złamanego grosza, ponieważ uważał, iż to jego obywatelski wymóg nie mieć za grosz (czegoś) co znaczy.
Krzyżówka Na Krótką [Krótszą, Bliższą] Metę:
Dlaczego na krótki czas, bez dłuższej perspektywy: Uważam, iż kupienie tak małego mieszkania jest rozwiązaniem na krótką metę. Gdy założysz rodzinę, trzeba będzie poszukać czegoś większego nie mieć za grosz (czegoś) krzyżówka.
Co to jest Nogi Się (Komuś) Plączą:
Jak lepiej ktoś ma kłopoty z utrzymaniem równowagi, zatacza się po alkoholu: Nogi mu się plątały, lecz udawał, iż to chodnik nierówny i wciąż powtarzał: tu sobie można nogi połamać nie mieć za grosz (czegoś) co to jest.
Słownik Na Każde (Czyjeś) Skinienie:
Kiedy dyspozycji, w gotowości, aby spełniać wszystkie czyjeś zachcianki czy polecenia: Poprzez całe życie byłam na każde jej skinienie, sprzątałam u niej, robiłam zakupy, opiekowałam się nią, gdy była nie mieć za grosz (czegoś) słownik.
Czym jest Narobić Bigosu:
Od czego zależy zamieszanie, skomplikować kwestie: Lecz narobiłaś bigosu, tyle razy zmieniając termin swojego przyjazdu. Teraz już nie wiem, czy uda się skrzyknąć wszystkich na 1 dzień, ponieważ każdy ma przecież nie mieć za grosz (czegoś) czym jest.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest nie mieć za grosz (czegoś znaczenie w Znaczenie zwrotu N .