SOBIE NICZEGO co to jest
Definicja NICZEGO SOBIE (POT.). Słownik zwrot oznaczający powściągliwą pochwałę, dobry, całkiem.

Czy przydatne?

Definicja niczego sobie (pot.)

Co to jest NICZEGO SOBIE (POT.): zwrot oznaczający powściągliwą pochwałę, dobry, całkiem dobry, całkiem niebrzydki: Przyznam, iż jego dziewczyna jest niczego sobie. Spodziewałem się jakiejś grubej okularnicy, a tu całkiem niezła babka

Co znaczy Nie Wiedzieć, Gdzie Oczy Podziać [Schować]:
Porównanie być skrępowanym jakąś sytuacją, wstydzić się za coś: Gdy jej wprost powiedziałem, iż to kłamstwo, nie wiedziała, gdzie oczy podziać niczego sobie (pot.) co znaczy.
Krzyżówka (Ktoś, Coś) Nie Pociągnie Długo (Pot.):
Dlaczego ktoś jest zbyt schorowany, aby długo żyć, coś jest zbyt słabej jakości albo zbyt zniszczone, aby służyć poprzez długi czas: Ten auto za długo nie pociągnie. Pora rozejrzeć się za nowym niczego sobie (pot.) krzyżówka.
Co to jest Na Drugim [Tamtym] Świecie:
Jak lepiej w miejscu, do którego człowiek trafia po zgonu: Zastanów się, co cię czeka na drugim świecie? Prawie każdy trafi do nieba niczego sobie (pot.) co to jest.
Słownik Ni Pies, Ni Wydra:
Kiedy lekceważące ustalenie kogoś albo czegoś, co trudno opisać, zakwalifikować: Ta podręcznik jest dziwna, ni wspomnieniowa, ni współczesna. Zwyczajnie ni pies, ni wydra niczego sobie (pot.) słownik.
Czym jest Na Piękne Oczy:
Od czego zależy za nic, bez szczególnych zasług, tylko ze względu dobrego wyglądu czy uprzywilejowanej pozycji: Myślisz, iż zawsze będziesz dostawać kapitał na piękne oczy? Chwilę na nie wreszcie zapracować niczego sobie (pot.) czym jest.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest niczego sobie (pot znaczenie w Znaczenie zwrotu N .