NAWINĄĆ KOMUŚ [PRZED] OCZY co to jest
Definicja NAWINĄĆ SIĘ (KOMUŚ) NA [PRZED] OCZY. Słownik zostać poprzez kogoś przypadkowo zauważonym.

Czy przydatne?

Definicja nawinąć się (komuś) na [przed] oczy

Co to jest NAWINĄĆ SIĘ (KOMUŚ) NA [PRZED] OCZY: zostać poprzez kogoś przypadkowo zauważonym: Gdzieś tu położyłam klucze, nie nawinęły się pani przed oczy?

(Coś) (Jest) (Komuś) Nie W Smak (Pot.):
podoba, ktoś nie ma na coś ochoty: Sławkowi nie w smak była decyzja dyrektora, który pominął go przy obsadzaniu stanowisk kierowniczych, aczkolwiek Sławek miał najdłuższy staż pracy w tym zakładzie nawinąć się (komuś) na [przed] oczy co to jest.
Na Ślepo:
bez cienia zastrzeżenia, z sporym zaufaniem: Takiemu człowiekowi jak on można na ślepo powierzyć klucze od sejfu. 2. na podstawie swojej pamięci, bez sięgania do map, książek: Nie musisz szukać mapy nawinąć się (komuś) na [przed] oczy definicja.
Na Otarcie Łez:
na pocieszenie: Stanowisko dyrektora powierzyli jednak komuś innemu, a jej na otarcie łez dali drobną podwyżkę nawinąć się (komuś) na [przed] oczy co znaczy.
Nie Powiedzieć (Komuś) [(O Kimś)] Złego [Marnego]:
ani słowem nie obrazić kogoś, nie skrytykować go, nie zarzucić komuś czegoś: Tj. faktycznie przyzwoity człowiek, nie mogę powiedzieć o nim marnego słowa nawinąć się (komuś) na [przed] oczy słownik.
(Ktoś) Nie Jest Ułomkiem:
ktoś jest silnie zbudowany: Jednakże nie jest ułomkiem, nawet i on miał trudności z podniesieniem tego fotela nawinąć się (komuś) na [przed] oczy znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest nawinąć się (komuś) na znaczenie w Znaczenie zwrotu N .