DIABŁA CHOLERĘ co to jest
Definicja NA DIABŁA [NA CHOLERĘ] (POT.). Słownik po co? w jakim celu?: Na diabła mi opowiadasz o.

Czy przydatne?

Definicja na diabła [na cholerę] (pot.)

Co to jest NA DIABŁA [NA CHOLERĘ] (POT.): po co? w jakim celu?: Na diabła mi opowiadasz o tym durniu, przecież wiesz, iż mnie to denerwuje

Co znaczy Na Zatracenie:
Porównanie na zgon, na poniewierkę, na zgubę: Zaraz najpierw wojny wielu Żydów opuściło miasteczko i pojechało na zatracenie do Związku Radzieckiego, gdzie słuch o nich zaginął na diabła [na cholerę] (pot.) co znaczy.
Krzyżówka Nerwy (Kogoś) Poniosły:
Dlaczego ktoś utracił kontrolę nad własnymi emocjami, w zdenerwowaniu powiedział albo zrobił coś, czego żałuje: Wybacz, iż tak na ciebie nakrzyczałem, nerwy mnie poniosły na diabła [na cholerę] (pot.) krzyżówka.
Co to jest Na Dłuższą [Dalszą] Metę:
Jak lepiej w przyszłości, poprzez dłuższy czas: Sądzę, iż na dłuższą metę nie uda się utrzymać dwóch mieszkań. Jedno trzeba będzie sprzedać albo wynająć na diabła [na cholerę] (pot.) co to jest.
Słownik Na Jedno Kopyto (Pot.):
Kiedy tak samo, wg wzoru przyjętego poprzez innych: Mam już dość łażenia po sklepach, wszystkie sukienki uszyte są na jedno kopyto. Widzę, iż nie znajdę niczego odpowiedniego na diabła [na cholerę] (pot.) słownik.
Czym jest Natrzeć (Komuś) Uszu:
Od czego zależy w delikatny sposób zganić kogoś, wyrazić swój gniew czy dezaprobatę: Muszę lecieć, ponieważ robi się późno. Mama gotowa natrzeć mi uszu, jeżeli nie wrócę na czas na diabła [na cholerę] (pot.) czym jest.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest na diabła [na cholerę] (pot znaczenie w Znaczenie zwrotu N .