MIEĆ TWARDE SERCE [SERCE co to jest
Definicja MIEĆ TWARDE SERCE [SERCE Z KAMIENIA]. Słownik być osobą nieczułą, niewrażliwą na.

Czy przydatne?

Definicja mieć twarde serce [serce z kamienia]

Co to jest MIEĆ TWARDE SERCE [SERCE Z KAMIENIA]: być osobą nieczułą, niewrażliwą na nieszczęścia innych: Nie sądziłam, iż masz takie twarde serce. Faktycznie nie obchodzi cię jej los?

Malować [Przedstawiać, Rysować] (Coś) W Tęczowych:
przedstawiać coś zbyt optymistycznie, chwalić coś na wyrost: Proponując mu tę pracę, malował przyszłość w tęczowych barwach, rzeczywistość okazała się całkiem inna mieć twarde serce [serce z kamienia] co to jest.
Mieć Niewyparzoną Gębę [Buzię, Język] (Pot.):
mówić otwarcie, co się myśli, używając dosadnego, regularnie wulgarnego słownictwa: Nie zwracaj na nią uwagi, ona zawsze miała niewyparzoną gębę mieć twarde serce [serce z kamienia] definicja.
Mieć Fiu Bździu W Głowie [Kiełbie We Łbie, Pstro]:
być niedojrzałym, lekkomyślnym, nieodpowiedzialnym: Ona ma jeszcze fiu bździu w głowie, myśli tylko o szmatkach, dyskotekach i chłopakach mieć twarde serce [serce z kamienia] co znaczy.
Mydlić (Komuś) Oczy:
okłamywać kogoś, wprowadzać w błąd: Mydlił rodzicom oczy, iż Anna to tylko koleżanka, a znajomym przedstawiał ją jako narzeczoną mieć twarde serce [serce z kamienia] słownik.
Mierzyć (Kogoś, Coś) (Jakąś) Miarą [Miarką]:
oceniać kogoś, coś, stosując kryteria odnoszące się do kogoś albo czegoś innego: Nie powinnaś go mierzyć własną miarą, nie wszyscy mają głowę do interesów, jak ty mieć twarde serce [serce z kamienia] znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest mieć twarde serce [serce z znaczenie w Znaczenie zwrotu M .