LICHO NADAŁO [PRZYNIOSŁO co to jest
Definicja LICHO NADAŁO [PRZYNIOSŁO] (KOGOŚ). Słownik ktoś przyszedł nieproszony, w nieodpowiednim.

Czy przydatne?

Definicja licho nadało [przyniosło] (kogoś)

Co to jest LICHO NADAŁO [PRZYNIOSŁO] (KOGOŚ): ktoś przyszedł nieproszony, w nieodpowiednim momencie, sprawia kłopot: Siedzieliśmy sobie przy ognisku, aż tu licho przyniosło nieproszonych gości

Leżeć Bykiem (Pot.):
leniuchować, nic nie robić: Całą niedzielę zamierzam leżeć bykiem i nigdzie nie wychodzić licho nadało [przyniosło] (kogoś) co to jest.
Licho [Diabeł, Złe] Nie Śpi:
wyrażenie pełniące rolę ostrzeżenia przed nieprzewidzianymi kłopotami czy niebezpieczeństwem: Przed wyjazdem pozamykaj wszystkie drzwi i okna, licho nie śpi licho nadało [przyniosło] (kogoś) definicja.
Łamać [Suszyć] Sobie Głowę (Nad Czymś):
starać się coś rozwikłać, załatwić, znaleźć rozwiązanie trudnego problemu: Trzy godziny łamałam sobie głowę nad tym zadaniem, a rozwiązanie było takie łatwe licho nadało [przyniosło] (kogoś) co znaczy.
Łowić Ryby W Mętnej Wodzie:
interesy, czerpać zyski z podejrzanych interesów, wyzyskiwać zamęt, zamieszanie dla własnej korzyści: Nikt go nie złapał za rękę, lecz wygląda na to, iż łowi ryby w mętnej wodzie. Nie wiadomo, jak licho nadało [przyniosło] (kogoś) słownik.
Licho (Kogoś) Opętało:
ktoś zachowuje się nieracjonalnie i nieodpowiedzialnie: Nie wiem, co za licho go opętało. Całe dnie uczy się arabskiego licho nadało [przyniosło] (kogoś) znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest licho nadało [przyniosło znaczenie w Znaczenie zwrotu L .