PIORUNA PIORUNÓW co to jest
Definicja DO PIORUNA [DO STU PIORUNÓW]. Słownik zwrot wyrażający oburzenie, gniew, zdziwienie i tym.

Czy przydatne?

Definicja do pioruna [do stu piorunów]

Co to jest DO PIORUNA [DO STU PIORUNÓW]: zwrot wyrażający oburzenie, gniew, zdziwienie i tym podobne: Do stu piorunów! - zawołał kapitan. - Jeśli natychmiast nie zmienimy kursu, za parę godz. znajdziemy się w oku cyklonu!

Dbać O Linię:
dbać o utrzymanie szczupłej sylwetki, uważać, by nie utyć: Koniec z obżarstwem! Od dziś dbam o linię do pioruna [do stu piorunów] co to jest.
Drzeć (Rozdzierać) Szaty:
okazywać, manifestować rozpacz, żal: Ja także nie jestem zachwycony nowym chłopakiem naszej córki, lecz nie zamierzam drzeć szat na skutek ich znajomości do pioruna [do stu piorunów] definicja.
Dostać Się Na Języki:
stać się obiektem obmowy, plotek: To było do przewidzenia, iż ich romans prędzej czy potem wyjdzie na jaw i dostaną się na języki wszystkich bab we wsi do pioruna [do stu piorunów] co znaczy.
Dochodzić Do Siebie:
wracać do zdrowia, odzyskiwać świadomość (po omdleniu, po utracie przytomności): Po wypadku długo nie mógł dojść do siebie. 2. odzyskiwać równowagę psychiczną po mocnym wzruszeniu, ochłonąć do pioruna [do stu piorunów] słownik.
Dobry [Miły, Kochany], Że (Choć) Do Rany Przyłóż:
ktoś wyjątkowo dobry, miły, delikatny: Przed ślubem był dla mnie dobry, iż do rany przyłóż. Niestety, teraz bardzo się wymienił do pioruna [do stu piorunów] znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest do pioruna [do stu piorunów znaczenie w Znaczenie zwrotu D .