DAWAĆ GĘBY [MORDY PYSKA] KOMUŚ co to jest
Definicja DAWAĆ GĘBY [MORDY, PYSKA] (KOMUŚ). Słownik całować się z kimś serdecznie: Daj pyska.

Czy przydatne?

Definicja dawać gęby [mordy, pyska] (komuś)

Co to jest DAWAĆ GĘBY [MORDY, PYSKA] (KOMUŚ): całować się z kimś serdecznie: Daj pyska, drogi przyjacielu - rzekł Szymon, witając kolegę z wojska

Co znaczy Do Wesela Się Zagoi:
Porównanie się zagoi i wkrótce zostanie zapomniane (zwrot stosowany przeważnie dla pocieszenia kogoś, kto się skaleczył): Nie rezygnuj z dalszej edukacji jazdy na rowerze i nie przejmuj się rozbitymi kolanami dawać gęby [mordy, pyska] (komuś) co znaczy.
Krzyżówka Dbać O Linię:
Dlaczego dbać o utrzymanie szczupłej sylwetki, uważać, by nie utyć: Koniec z obżarstwem! Od dziś dbam o linię dawać gęby [mordy, pyska] (komuś) krzyżówka.
Co to jest Dać (Komuś) Po Nosie:
Jak lepiej ostro kogoś skarcić, dać komuś nauczkę: Oj, dostaniesz ty kiedyś po nosie za takie wybryki dawać gęby [mordy, pyska] (komuś) co to jest.
Słownik Dawać Znak Życia (Pot.):
Kiedy przesłać o sobie informacja, przypomnieć się: Nie wiem, co robić! Mąż wyjechał w zeszłym miesiącu do Anglii i dotąd nie dał znaku życia dawać gęby [mordy, pyska] (komuś) słownik.
Czym jest Dostać [Oberwać] W Gębę [Pysk, Mordę, Ryj, Po Gębi:
Od czego zależy uderzonym, w szczególności w twarz: Gdy Czesiek próbował stanąć w obronie napadniętego chłopca, jeden z wyrostków warknął na niego: - Spadaj, dupku, ponieważ dostaniesz w mordę tak, iż się nogami dawać gęby [mordy, pyska] (komuś) czym jest.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest dawać gęby [mordy, pyska znaczenie w Znaczenie zwrotu D .