CZYJĄŚ KIESZEŃ co to jest
Definicja (COŚ) NIE NA (CZYJĄŚ) KIESZEŃ. Słownik o czymś zbyt drogim: Wiem, iż dobrze aby mi zrobił.

Czy przydatne?

Definicja (coś) nie na (czyjąś) kieszeń

Co to jest (COŚ) NIE NA (CZYJĄŚ) KIESZEŃ: o czymś zbyt drogim: Wiem, iż dobrze aby mi zrobił wyjazd do ciepłych państw, lecz to nie jest na moją kieszeń. W najwspanialszym razie mogę sobie pozwolić na krótki wypad pod namiot

Co to jest Nie Ma Głupich (Pot.):
Porównanie zwrot stosowany, kiedy ktoś chce powiedzieć, iż nie da się oszukać czy zastosować: Nie myśl, iż znowu ja będę zmywać naczynia, nie ma niemądrych (coś) nie na (czyjąś) kieszeń co to jest.
Definicja Nie Mieć Nic Do Stracenia:
Dlaczego gotowym na podjęcie ryzyka, ponieważ swoja przypadek jest na tyle zła, iż nic jej nie pogorszy: Co ci szkodzi wystartować w tym konkursie, może tylko zyskać, nie masz nic do stracenia (coś) nie na (czyjąś) kieszeń definicja.
Co znaczy Nie Mieć Co Do Garnka [Gęby] Włożyć:
Jak lepiej być w bardzo złej sytuacji materialnej, nie mieć co jeść: Jego żona nie ma co do garnka włożyć, a on przepija każdy grosz, jaki uda mu się zarobić (coś) nie na (czyjąś) kieszeń co znaczy.
Słownik Nic Podobnego:
Kiedy zwrot stosowany wtedy, gdy chce się zdecydowanie zaprotestować, wyrazić sprzeciw wobec tezy rozmówcy: Ależ, jak pani może mówić, iż to ja zabrałem te papiery. Nic podobnego (coś) nie na (czyjąś) kieszeń słownik.
Znaczenie Na Klęczkach [Kolanach]:
Od czego zależy z pokorą, z uniżonością: Lepiej się zastanów, co robisz. Dzisiaj mnie wyrzucasz, a jutro będziesz mnie błagać na klęczkach, żebym powrócił (coś) nie na (czyjąś) kieszeń znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest coś) nie na (czyjąś) kieszeń znaczenie w Znaczenie zwrotu N .