ZYSK CENA WSKAŹNIK co to jest
Definicja Wskaźnik cena/zysk oznacza: c/z, p/e) – jeden ze wyznaczników używanych do oceny.

Czy przydatne?

Co to jest Wskaźnik cena/zysk

Definicja Wskaźnik cena/zysk: (c/z, p/e) – jeden ze wyznaczników używanych do oceny atrakcyjności inwestycji w akcje danej firmy; iloraz ceny akcji i zysku netto przypadającego na jedną akcję. Ustala, ile inwestorzy są skłonni zapłacić za 1 zł zysku danej spółki. Jeżeli dla danej spółki parametr cena/zysk jest niższy w porównaniu z innymi spółkami z danej branży, wskazuje to na możliwy przyrost jej cen; jeżeli parametr cena/zysk jest wyższy niż pozostałych firm, można oczekiwać spadku cen
Co znaczy Wskaźnik Big Maca:
Porównanie hamburgera Big Mac w restauracji McDonalds przeliczona na dolary amerykańskie. Przyjmując, iż Big Mac jest wytworem standardowym, jego cena jego winna być taka sama na całym świecie. Okazuje się wskaźnik cena/zysk co znaczy.
Krzyżówka wig20:
Dlaczego Indeks giełdowy, w którego skład wchodzi dwadzieścia największych i w najwyższym stopniu płynnych spółek giełdowych wskaźnik cena/zysk krzyżówka.
Co to jest Windykacja:
Jak lepiej Dochodzenie własności na drodze sądowej w oparciu o regulaminy prawa; w praktyce gospodarczej - wszelakie działania (w granicach prawa) prowadzące do ściągnięcia należności wskaźnik cena/zysk co to jest.
Słownik WYDAJNOŚĆ PRACY:
Kiedy Wydajność pracy to produkcja produkowana w określonym czasie poprzez jednego pracującego. Wydajność pracy jest jedną z najważniejszych miar określających poziom rozwoju gospodarczego i konkurencyjno wskaźnik cena/zysk słownik.
Czym jest WTO - World Trade Organization:
Od czego zależy Światowa Organizacja Handlu - międzynarodowa organizacja promująca wolny handel; utworzona w 1994 roku, następczyni GATT; Polska należy do państw założycielskich WTO wskaźnik cena/zysk czym jest.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest Wskaźnik cena/zysk znaczenie w Słownik W .