AKTYWA co to jest
Definicja Aktywa oznacza: Składniki majątku spółki. Do aktywów zaliczamy środki pozwalające na.

Czy przydatne?

Co to jest Aktywa

Definicja Aktywa: Składniki majątku spółki. Do aktywów zaliczamy środki pozwalające na generowanie poprzez firmę przychodów. Najpopularniejszym podziałem aktywów jest podział na aktywa trwałe i obrotowe. Aktywa trwałe to środki o długim okresie użytkowania – zaliczamy do nich rzeczowe aktywa trwałe, wartości niematerialne i prawne, inwestycje długoterminowe, długoterminowe wyliczenia międzyokresowe. Aktywa obrotowe to środki używane i zużywane poprzez firmę na bieżąco – zaliczamy do nich zapasy, inwestycje i należności krótkoterminowe, gotówkę. Aktywa wspólnie z pasywami tworzą bilans spółki, a więc kolekcja jej majątku i źródeł jego finansowania. Terminu aktywa używa się również do ustalenia majątku oddanego w zarząd specjalistycznym spółkom, na przykład poprzez aktywa zarządzane poprzez fundusze inwestycyjne rozumie się wartość środków pieniężnych przekazanych poprzez nabywców jednostek uczestnictwa wspólnie z zyskami wypracowanymi poprzez fundusz
Co znaczy ASEAN - Association Of South East Asian Nations:
Porównanie gospodarcze stowarzyszenie państw południowo-wschodniego Pacyfiku, którego celem jest wspieranie rozwoju gospodarczego, społecznego i kulturalnego na terytorium i promocja pokoju i stabilności przez aktywa co znaczy.
Krzyżówka Anioł Biznesu (Business Angel):
Dlaczego własny pieniądze w czyjąś firmę. Anioły Biznesu zazwyczaj inwestują w nowo powstające spółki, których właściciele mają ciekawy pomysł na działalność a nie dysponują adekwatnie wysokim kapitałem aktywa krzyżówka.
Co to jest Alokacja Składki:
Jak lepiej Zmniejszona o prowizję OFE, część składki która jest inwestowana poprzez fundusz emerytalny aktywa co to jest.
Słownik Amortyzacja:
Kiedy Środki trwałe przedsiębiorstwa (na przykład maszyny) zużywają się w miarę upływu czasu. Amortyzacja to ubytek wartości środków trwałych. Może ona dotyczyć nie tylko elementów mate aktywa słownik.
Czym jest Analiza Fundamentalna:
Od czego zależy kondycji spółki i perspektyw jej rozwoju opierając się na informacji o wynikach jej działalności i danych z otoczenia gospodarczego (dane podstawowe - wiadomości dotyczące działalności gospodarczej aktywa czym jest.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest Aktywa znaczenie w Słownik A .