TYMULINA co to jest
Co to znaczy TYMULINA? Słownik wydzielany poprzez grasicę, stymulujący produkcję limfocytów T.

Czy przydatne?

Definicja Tymulina

Co to znaczy TYMULINA: Thymulina (z z łaciny thymus, co znaczy grasicę). Hormon wydzielany poprzez grasicę, stymulujący produkcję limfocytów T (zobacz: Układ immunologiczny) - jednych z głownych komórek w układzie immunologicznym
Tężec:
sztywny, napięty). Ostra dolegliwość zakaźna spowodowana toksyną zarazka tężca (Clostridium tetani). Tężec zazwyczaj zaczyna się etapowo, lecz może także wystąpić nagle. Symptomem charakterystycznym tymulina co to jest.
Teoria Fiłatowa:
organizm (również zwierzęcy), umieszczony w uwarunkowaniach krytycznych, wymienia własną strukturę biochemiczną, wskutek czego tworzy biogeny dostarczające mu nowych właściwości.Do podobnego wniosku tymulina definicja.
Toczeń:
postać gruźlicy skóry. Zmiany umiejscawiają się zwykle na twarzy (nos, uszy, policzki), skąd mogą przechodzić na błonę śluzową j. ustnej i nosa. Początkowo powstają czerwone plamy, później tymulina co znaczy.
Toksyny:
chemiczne o szkodliwym oddziaływaniu na organizmy żywe, powodujące zatrucia. Mechanizmem ich działania, identyfikacją i leczeniem zatruć spowodowanych toksynami zajmuje się edukacja zwana tymulina słownik.
Tłuszczowce:
kwasów tłuszczowych, przeważnie ich estry z alkoholami jedno- i wielowodorotlenowymi. Podzielone są na:tłuszcze łatwe, zbudowane tylko z alkoholu i kwasów tłuszczowych, itłuszcze złożone, które prócz tymulina znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest Tymulina znaczenie w Słownik T .