TRITERPENY co to jest
Co to znaczy TRITERPENY? Słownik antyoksydacyjne. Kwas ursolowy wykazuje bardzo mocne właściwości.

Czy przydatne?

Definicja Triterpeny

Co to znaczy TRITERPENY: Triterpeny: kwas ursolowy i oleanowy mają właściwości antyoksydacyjne. Kwas ursolowy wykazuje bardzo mocne właściwości antyproliferacyjne i indukuje apoptozę (samounicestwienie, zaprogramowaną zgon komórki) w nowotworowych liniach komórkowych:
A549 (ludzki rak płuca),
SK-OV-3 (rak jajnika),
SK-MEL-2 (rak skóry),
XF498 (guz mózgu),
HCT-15 (rak okrężnicy),
SNU-1 (rak żołądka),
L1210 (białaczka mysia),
B16-F-0 (czerniak mysi).
ponadto kwas ten w powyżej 60% blokuje wiązanie ligandów z receptorami muskarynowymi
Tymulina:
łaciny thymus, co znaczy grasicę). Hormon wydzielany poprzez grasicę, stymulujący produkcję limfocytów T (zobacz: Układ immunologiczny) - jednych z głownych komórek w układzie immunologicznym triterpeny co to jest.
Tor:
ekipy układu okresowego. To jest pierwiastek radioaktywny o bardzo długim okresie połowicznego rozpadu - rzędu 10 mld lat, wykazujący podobieństwo do pierwiastków podgrupy w IV ekipie, o własnościach triterpeny definicja.
Tężec:
sztywny, napięty). Ostra dolegliwość zakaźna spowodowana toksyną zarazka tężca (Clostridium tetani). Tężec zazwyczaj zaczyna się etapowo, lecz może także wystąpić nagle. Symptomem charakterystycznym triterpeny co znaczy.
Tlen:
chemiczny, w układzie okresowym położony w ekipie VI, rozpoczynający grupę kluczową tlenowców. Po raz pierwszy dostał go w 1774r. angielski chemik J. Priestley przez rozkład tlenku rtęciowego HgO triterpeny słownik.
Tryptofan:
Zobacz: AMINOKWASY triterpeny znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest Triterpeny znaczenie w Słownik T .