SOJA co to jest
Co to znaczy SOJA? Słownik Glycine hispida), zwanej także soją owłosioną albo szorstką (Glycine max.

Czy przydatne?

Definicja Soja

Co to znaczy SOJA: Nasiona jednorocznej rośliny strączkowej - soi uprawnej (Glycine hispida), zwanej także soją owłosioną albo szorstką (Glycine max) z rodz. motylkowatych pochodzącej z Azji Wschodniej, gdzie uprawiano ją już od tys. lat. Stamtąd rozprzestrzeniła się do Indii, Korei, Sri Lanki i pozostałych państw tego kontynentu. Później dotarła do północnej Afryki, rejonu Morza Śródziemnego i południowo-wschodniej Europy i do Ameryki. W Polsce soję uprawia się od 1878 roku.
Owoc soi - łuszczyna długości 3-7 cm - zawiera 2-3 nasiona o, przeważnie, kulistym kształcie. To jest cenne warzywo zawierające łatwo przyswajalne białko (około 40%) o dużej wartości biologicznej (zbliżonej do wartości białka mięsnego i z powodzeniem je zastępujące) i między innymi: wapń, fosfor, żelazo, witaminy: A, B1, B2, PP.
Soja jest zasadotwórcza, z jej ziaren produkuje się między innymi olej, mąkę sojową (z której azjaci wyrabiają makaron), preparaty białkowe, serki sojowe (z niedojrzałych nasion wyciska się mleko, które w dalszym ciągu ścina się w twaróg), a również - przyrządzany w wielu odmianach - sos sojowy, który otrzymuje się drogą kilkuletniej fermentacji pulpy sojowej z dodatkiem mąki pszennej, wody morskiej i pod działaniem szczególnych grzybków z ekipy kropidlaków.
Soja występuje w wielu odmianach dających ziarno jasne albo ciemne, różnej wielkości i smaku. Do w najwyższym stopniu znanych odmian w Polsce zalicza się: Warszawska, Puławska Żółta, Bydgoska, Młochowska, Oliwkowa, Złotka.
Nasiona soi powinny być przechowywane w temp. 0-5° Celsjusza przy wilgotności powietrza 55-75%
Co znaczy Siarka:
Porównanie chemiczny, w układzie okresowym położony w ekipie VI, w ekipie głównej tlenowców. Siarka znana jest od najdawniejszych czasów. Pierwsze wzmianki o niej pochodzą sprzed 2000 r. przed naszą erą W soja co znaczy.
Krzyżówka Szczepionki Odczulające:
Dlaczego initial) - (Desensitising vaccine) SmithKline Beecham, Instytut Biotechnologii i AntybiotykówPostać: injekcje 9 ml (3 fiolki)Skład: Zbiór do szczepień odczulających, zawierający ekstrakt roztoczy soja krzyżówka.
Co to jest Siarkowodór:
Jak lepiej Zobacz: Siarka i Wodór soja co to jest.
Słownik Szczaw:
Kiedy zielona z rodz. rdestowatych (Polygonaceae) - występuje dziko na łąkach i w rowach całej Europy. W okolicy odmian dzikich są odmiany uprawne charakteryzujące się znacząco większymi liśćmi, a również soja słownik.
Czym jest Szczypiorek:
Od czego zależy warzywna z rodz. amarylkowatych powszechnie uprawiana w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Aromatyczna roślina przyprawowa o ciemnozielonych, cienkich, rurkowatych liściach i smaku zbliżonym do soja czym jest.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest Soja znaczenie w Słownik S .