RZODKIEW co to jest
Co to znaczy RZODKIEW (BIAŁA I CZARNA)? Słownik Pochodzi najprawdopodobniej z Chin. Szeroko.

Czy przydatne?

Definicja Rzodkiew

Co to znaczy RZODKIEW (BIAŁA I CZARNA): Jest rośliną jednoroczną albo dwuletnią z rodz. krzyżowych. Pochodzi najprawdopodobniej z Chin. Szeroko rozpowszechniona obok Morza Śródziemnego. Znano ją w Egipcie 4 tysiące lat temu - posilali się nią robotnicy pracujący przy wznoszeniu piramid. Była także spożywana w starożytnym Rzymie i Grecji. O rzodkwi pisali: Herodot, Pliniusz, Teofrast i Dioskurdes. W średniowieczu uprawiana była w całej Europie, bo znalazła uznanie pośród pospólstwa. Część jadalną stanowi zgrubiały korzeń: kulisty, owalny albo stożkowaty o białej, czarnej albo fioletowej skórce - zależnie od odmiany. Warzywo ma biały miąższ o smaku zbliżonym do popularnych - małych i czerwonych - rzodkiewek.
Rzodkiew zawiera między innymi wapń, fosfor, żelazo, witaminę B1, B2, PP i C, glikozydy gorczycowe, rafaninę i rafanozynę A. Ma działanie zasadotwórcze i moczopędne i klasyfikuje przemianę materii.
w najwyższym stopniu znane odmiany to: Majowa Biała, Murzynka, Monachijska Biała, Ostergruss Owalna, Ostergruss Półdługa Różowa
Co znaczy Rzepa:
Porównanie rośliną warzywną z rodz. krzyżowych. Jej ojczyzną jest najprawdopodobniej Azja albo rejon Morza Śródziemnego. Warzywo to znano i ceniono w starożytności - zarówno w Grecji, jak i Rzymie. Aktualnie rzodkiew co znaczy.
Krzyżówka Rynchofilina:
Dlaczego alkaloid oksoindolowy wywołujący skutek hipotensyjny, podawany szczurom łącznie z dihydralazyną hamuje przyspieszenie akcji serca odpowiadając na hipotensję. Rynchofilina rozkurcza naczynia rzodkiew krzyżówka.
Co to jest Ryż:
Jak lepiej jednoroczna roślina zbożowa z rodz. wiechlinowatych o rozgałęzionej wiesze. Ryż uprawiany jest na obszarach tropikalnych i subtropikalnych, w szczególności w strefie monsunowej, dla ziarna do wyrobu rzodkiew co to jest.
Słownik Rehabilitacja:
Kiedy przywrócenie pełnej sprawności fizycznej choremu albo kalekiemu, a więc powrotu czynności chorych albo uszkodzonych narządów albo wyrobienie systemów zastępczych, kompensacyjnych.Do rehabilitacji rzodkiew słownik.
Czym jest Rywanol:
Od czego zależy o mocnym działaniu bakteriobójczym, szczególnie na bakterie gram dodatnie, i przeciwpierwotniakowym. Stosowany w pierwszej kolejności w ropnych zakażeniach skóry i ran. Działa nie tylko na rzodkiew czym jest.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest Rzodkiew znaczenie w Słownik R .